Wpis z mikrobloga

Wszyscy zawsze polecają psychoterapię, jakby to miało rozwiązać wszystkie problemy. To powiem wam jak to wyglądało w przypadku mojej byłej. Miała problemy z niską samooceną, depresja, te sprawy. Brała antydepresanty - przez to libido spadło do 0, w ogóle jej się nigdy nic nie chciało. Tak jak wcześniej miała kisiel w majtkach przy samym całowaniu, tak teraz #!$%@? była sucha jak sahara. Psychiatra dodatkowo polecił jej psychoterapię, no i się posłuchała. Tak jak wcześniej miała za niską samoocenę, tak po paru wizytach przeszło to ze skrajności w skrajność. Sama opowiadała mi, że psychoterapeuta jej mówił, że ma patrzeć tylko na siebie, w #!$%@? mieć inne osoby, ona jest najważniejsza, najlepsza. Czaicie, że tak weszło jej to do bani, że uznała, że ja na nią nie zasługuję xD #!$%@?ło jej, że ona jest na tyle wartościowa, że powinna mieć księcia z bajki. Rozstaliśmy się z dnia na dzień. Minęło parę lat, a ja wiem, że ona dalej jest sama. Moim zdaniem, w jej przypadku psychoterapia tylko ją pogorszyła. Dodatkowo przytyło się jej, a ona dalej szuka chłopa z topki, gigachada, mimo że na jej lekach seks jest niemożliwy.
No i co, psychoterapia jej pomogła? No moim zdaniem ni #!$%@?.
#p0lka
#zwiazki
#psychologia
#psychiatria
  • 59
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: psychoterapia w polsce przynajmniej mozna opisac sytuacja gdy podpity 60 letni mechanik maszyn rolniczych dostaje do naprawy prom kosmiczny....co moze pojsc nie tak
  • Odpowiedz
  • 4
@greenbong: oczywiście, ale chciałem żeby ludzie poznali też ciemne strony terapii
@Lecerdian tak, ja nie mówię że psychoterapia jest zła, ja mówię że nie zawsze idzie to w dobrą stronę
@joekey no niestety ale mamy dużo partaczy. Sam znam panią psycholog, która jak wyrwała się ze wsi do warszawki to pierwsze co zrobiła to zaciążyła z murzynem, murzyn #!$%@?ł, no i sama musi się męczyć z czarnym dzieckiem - żaden normalny
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: znam przypadek gdzie sie trafił terapeuta spermiarz (a gosc na necie mial dobre opinie) i lasce typu skończone pato nawkręcał jaka jest wspaniała, więc ona z ulgą dalej zatracała się w patolskich klimatach bo przecież z nią jest wszystko w porządku
  • Odpowiedz
  • 0
@4mmc-enjoyer jak to czytam, to nie wiem czy jej pomogła, bo znam tylko Twoją opinię. Może Ty też powinieneś zając się sobą, a nie piszesz o swojej byłem, z którą się rozstałeś kilka lat temu?
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: a to zawsze tak jest, że to co wszyscy mówią to najczęściej w ogóle nie można tego brać pod uwagę bo to największe gówno jest, bo ludzie to się nie znają i powielają jakieś bzdury zazwyczaj a reszta szympansów ich po plecach poklepuje i tak tworzą się te najlepsze wspaniałe teorie, a to prawda taka według mnie jest, że jednemu psychoterapia pomoże, bo będzie chciał, dobrego terapeute trafi, no i
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer
Ech, ale wydźwięk emocjonalny tego tekstu jest tak nachalny jak tych, którzy bezkrytycznie zachwalają psychoterapię.
Wiesz, niepotrzebne są takie -
No i co, psychoterapia jej pomogła? No moim zdaniem ni #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 5
@blazko: mogę szczerze przyznać, że mnie to boli, im więcej czasu minęło tym mniej, ale nadal boli. To była moja i jej pierwsza poważna miłość. Ja byłem prawiczkiem, ona była dziewicą. Poznawaliśmy swoje ciała, swoje preferencje. Wiem, że gdyby nie ta psychoterapia to dalej bylibyśmy razem. Przez ostatnie pół roku nie uprawialiśmy w ogóle seksu, bo przez leki jej się nie chciało, ja nie robiłem z tego problemu, dalej ją kochałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lecerdian: powtarzam, ja nie mówię, że psychoterapia jest zawsze zła. Niestety, ale trzeba brać pod uwagę, że nie każdy terapeuta jest dobry w swoim fachu. Nie każdy dobrze doradzi. Nie można iść na terapię z nastawieniem, że na 100% poprawi to Twoje życie.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer
Mi natomiast chodzi o to, że tekst, aby był dobrze zrozumiany, musi być odpowiednio zredagowany. To, co właśnie mi napisałeś, powinno się w nim znaleźć na samym początku.
Gdy używasz takiego wstępu (generalizując - wszyscy zawsze, [...] wszystkie problemy i "przypadek mojej byłej"), jakiego użyłeś, odbiorca już ma w głowie, że będziesz uogólniał i przeciwstawiał pojedynczy przypadek przeciwko całości. Całości, do której, według twoich słów, masz nastawienie, że wszyscy inni są
  • Odpowiedz
  • 3
@4mmc-enjoyer często jest tak, że po psychotarpii pary się rozstają. Myślę, że najważniejsze na co stawia terapia i uczy, to dbanie o własne potrzeby. Często to partnerowi/partnerce nie odpowiada, bo nie chcę, aby druga połówka się zmieniała. Może to będzie dla Ciebie trudne, ale spójrz na to z inaczej. Napisałeś, że miałeś nią kupić duże mieszkanie z ogrodem, a teraz kisi się w kawalerce. Czyli woli być sama w kawalerce, niż z
  • Odpowiedz
  • 1
@blazko: dobrze, ale ja nie jestem jakimś patusem po zawodówce co #!$%@? jak murzyn na magazynie. A jej #!$%@?ło, że ona jest taka idealna, że zasługuje np. na lekarza, który dodatkowo będzie za nią latał i był na każde zawołanie. Teraz można powiedzieć, że ona ma jeszcze czas, może kogoś znajdzie, może jeszcze jej życie się ułoży, tylko z każdym dniem szanse na to spadają. Może przez antydepresanty, a może przez
  • Odpowiedz
  • 1
@4mmc-enjoyer widocznie musiała na Ciebie narzekać, skoro w tym kierunku ją ciągnął terapeuta. Sory #!$%@? ale każdy chce dla siebie jak najlepiej, a nie żyć jakimiś sentymentami. Żyj i pozwól odejść.
  • Odpowiedz