Wpis z mikrobloga

@adulski Ty masz łeb jak 1992r.
Zapewne w tym wieku twój ojciec dopiero hodował włosy na jajach xD

Passat b4 był produkowany od 1993r. Na dodatek same tablice koloru białego to już euroband.

A więc dzieciaku nie bierz się za wpisy tylko idź do tych swoich tyk tokuf czy chodzenia na czworaka po sklepach.
  • Odpowiedz
@adulski passat B4 wyszedł rok później i nie sądzę żeby nowe auto od razu było wykorzystywane na przemyt. To zdjęcie mogło zostać zrobione do 2016 roku włącznie, kiedy Błaszczak ukrócił Mały Ruch Graniczny.
  • Odpowiedz
@adulski: Ludzie się tak zachwycają ukraińską/ruską ropą jak te stare grzechotniki 1,6TD i pierwsze 1Z na pompie rotacyjnej mogły jeździć nawet na zlewkach po obiedzie, ewentualnie 50% ropy wymieszanej dosłownie z czymkolwiek. Możliwe że panowie zza Buga tak to robili a Polacy im jeszcze za to płacili xD

Zdążyłem się jeszcze załapać na ten cud techniki jak w 2011/2012 roku dużo taniej wychodziło zatankować pod Biedrą jakiegoś taniego konkurenta Oleju Kujawskiego
  • Odpowiedz
  • 7
@NiemrawySasiad w b4 był zbiornik 70l ale po zatkaniu odpowietrznika i najechaniu bokiem dało się zalać 105-110, celnicy byli sprytni i sprawdzali czy ktoś nie wsadził zbiornika samoróbki, dlatego ten b3/b4 był takim klasykiem przejść granicznych. Jeszcze były opcje z vw transporterem t4 ze zbiornikiem 160l (fabryczna opcja do karetek i różnych innych pojazdów specjalnych), kolega mój miał iveco daily z jakimś ogromnym zbiornikiem to też czasem zrobił parę kursów przez braniewo
  • Odpowiedz
Kaliningrad


@adulski: a ja wiem od kogo wy są. W Polsce obowiązująca nazwa to Królewiec (dot, miasta) i obwód królewiecki dla całego regionu/województwa
  • Odpowiedz
@Issac: 2012, bo taka data była podana przy oryginale zdjęcia na jednej z grup na fb (tam chyba 6 pln nie przebiło ale były momenty że było blisko)
  • Odpowiedz
od kiedy? i kto to uchwalił? ludzie w internecie?


@r5678: 4 lipca 1946 roku nazwa Królewca została zmieniona na Kaliningrad przez władze ZSRR. Obowiązywała ona w Polsce do 9 maja 2023 roku, kiedy według uchwały* KSNG zalecono niestosowanie w języku polskim nazwy Kaliningrad

*podstawa prawna to Uchwała KSNG nr 3/2023 z dn. 12 kwietnia 2023 r. (dotycząca zmiany polskich nazw dla jednostki administracyjnej Rosji graniczącej z Polską i dla stolicy tej
  • Odpowiedz
@adulski: Miałem kilku znajomych z okolic Elbląga i Fromborka i jeszcze w 2013 ujeżdżali całą rodziną flotę B3. 1000 litrowe mauzery pełne diesla chowane po cichu w stodołach to był standard ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz