Wpis z mikrobloga

Zaraz #!$%@? dostanę z tym Windowsem. Kupiłem od ziomka komputer, nie chciałem robić formata a tylko zresetować do ustawień fabrycznych, zacięło się #!$%@? w trakcie na 26%, niektórym stało tak po 20h. Wziąłem wiec #!$%@? radę z forum Windows gdzie zalecał pracownik trzymać przycisk włączania 10 sekund jako hard reset. #!$%@? to dało, system się zawiesił i mieli w kółko z napisem Asus. #!$%@?, stwierdziłem, ze wrzucę na pendrive nowy system, gdzie pierwszy raz to robię, no problem był w tym, ze ciężko przerzucić coś z Maca na Windowsa, wiec trochę mi zeszło. W każdym razie, na Macu pobierało mi Windows Media Creator co wazy 6gb a na laptopie starym takim 20mb.

Ten pobrany plik mam zainstalować na drugim kompie i to co wyjdzie wrzucić na pendrive? Czy pobrany plik ze strony Windowsa w pliku .ISO na pendrive i podłączyć do docelowego kompa gdzie chce wgrać system? Zrobiłem ta druga opcje i #!$%@? wchodzę w Bios i znajduje tego pendrive, ustawiam boot option 1 na pendrive i gdy włącza się ponownie komp z ta opcja to mieli nadal z napisem Asus zamiast włączyć się instalka Windowsa, #!$%@? się już 4h, pomóż ktoś proszę

#windows #pcmasterrace #pc #informatyka
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@Czeski_Pablo jak mam to zrobić, z maca jak wrzucać chciałem plik z win 10 co ważył 6gb to się nie dało bo fat32 i max 4gb, wrzuciłem na dysk zewnętrzny i zgrałem na laptopa starego i wrzuciłem to na pendrive wtedy dopiero
  • Odpowiedz
  • 0
@Czeski_Pablo pierwszy raz to robie i już jebla dostaje, plik który wrzuciłem pobrany świeżo z strony windowsa w pliku .ISO i wrzucony na pendrive jest ok? Dobrze to robie? Co dalej? ()
  • Odpowiedz
@Kejesen nie nie jest okej - musisz sobie pobrać jakiś program nie wiem ultraiso (nie wiem czy jest na maca) potem przez niego tworzysz botowalny pendrive - tak jakbyś nagrywał obraz ISO na płytę tylko że zamiast płyty używasz pendrive
  • Odpowiedz
@Kejesen stary nie wiem co żeś tam na klikał - bo jeśli zagrałeś sam ISO na pendrive to jak kolega wyżej pisze i tak ci się nie uruchomi

Wygogluj albo poszukaj na YT botowalny pendrive na Mac na pewno coś będziesz miał jak to zrobić krok po kroku
  • Odpowiedz
@Kejesen: sasysasz ze strony M$ MediaCreationToolWin1123H2.exe i jedziesz. A tak przy okazji reset BIOSu i test dysków/pamięci też by się przydał
  • Odpowiedz
  • 0
@Leel00 jak pobrałem to na laptopie takim zastępczym to pobrało mi plik 20mb i gdy go uruchamiam to wyskakuje błąd jakiś, że uruchomienie nie jest możliwe

Jak pobierałem na macu to pobierało 6gb, przekonwertowałem w programie Etcher ten plik i pendrive i dalej mi nie czytało :(
  • Odpowiedz
  • 0
@Leel00 wyskakuje mi teraz błąd, że dostęp do urządzeni jest zabroniony w rufusie jak chce wgrać tam windowsa, a normalnie pendrive działa
  • Odpowiedz
@Kejesen możesz spróbować napraw szybsza opcja - ale nadal mogą być bugi i może ci nieoczekiwanie wywalić system. Jak zainstaujesz na nowo to wyczyści ci dysk i będziesz mieć czystą instalke
  • Odpowiedz