Wpis z mikrobloga

  • 6
@Nieznajomy_U_Bram: jak se jadę przez Polskę i widzę takie popegierowskie bloki to zawsze odczuwam jakiś taki dziwny niepokój, że mogłem mieć nieszczęście urodzić się w takim miejscu
  • Odpowiedz
@Nieznajomy_U_Bram: to jest mega ciekawe, bo urodziłam się na wsi w której są takie po-PGRowskie bloki. Dzieciaki z tych bloków w szkole zawsze uważały się za lepszych bo czuli się "miastowo" przez to, że mieszkają w bloku. Inne dzieciaki może i mieszkały w dużych chatach, na własnej działce, z mega dużym podwórkiem - ale nie w tym "centrum" wsi i przez to były automatycznie gorsze. Dzieciaki z tych bloków miały przewagę
  • Odpowiedz
@Nieznajomy_U_Bram: to mnie zawsze przerażało, ze ludzie żyją w najgorszej możliwej konfiguracji, czyli w bloku na #!$%@? na wsi, dookoła pola, ale nie masz własnego małego nawet domku tylko mieszkasz w bloku, a za oknem pszenica...
  • Odpowiedz
@anonanonimowy321: da się gorzej
Wielka poniemiecka kamienica na wiosce gdzie psy dupami szczekają. Do której za stalinizmu władowano 6 rodzin i podział pomieszczeń jest jak w kiepskich, z kiblem na korytarzu.
Mieszkasz na parterze a sąsiad na piętrze ma świnie (znam taki przypadek XD)
K.....7 - @anonanonimowy321: da się gorzej
Wielka poniemiecka kamienica na wiosce gdz...

źródło: 18136

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak ktoś pisze że mieszka na wsi to większość wyobraża sobie wielką dzialke, dom, gospodrarstwo itp a mieszkanie w takim bloku na wsi to giga przegryw.


@anonanonimowy321: Ja się tak wychowywałem, nie było tak źle. Tzn. było średnio, ale nie miałem jakoś zauważalnie gorzej niż koledzy, którzy mieszkali w domach na tej samej wiosce xD No i nie wyrosłem na przegrywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nieznajomy_U_Bram aż mi się przypomniała rodzinna historia. Mój dziadek pracował te dziesiąt lat temu w PGR-ach i miał dostać jakieś lokum dla siebie i swojej rodziny. Do wyboru był dom z działką albo mieszkanie w PGR-owskim bloku po drugiej stronie ulicy. Moja babcia się uparła na mieszkanie bo jej się ubzdurało, że tak będzie bardziej „światowo”. Akurat w ich przypadku fajnie bo mieli swój ogródek i szopę zaraz obok jak reszta mieszkańców
  • Odpowiedz
  • 1
@anonanonimowy321 zawsze to powtarzam jak przejeżdżam samochodem przez wieś i widzę taki blok. Nie dość, że ktoś mieszka na zadupiu to do tego w bloku. Gorzej się nie da.
  • Odpowiedz