Wpis z mikrobloga

Informacja do mentalnych dzieciaczków z tagu. Nie można pomawiać ludzi nie będących skazanymi przez Sąd o przestępstwa nie mając na to żadnych dowodów. Tutaj na wychodku nic wam raczej za to nie grozi, bo nikt nie bierze na poważnie tego miejsca, ale na takim Twitterku już tak średnio radzę. Pierwszy przykład z brzegu: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21922051,blogerka-skazana-za-nazwanie-bylego-ministra-z-pis-u-zabojca.html

Art. 212. KK
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

#nieruchomosci
  • 17
@bdg-bro: Grzywna i wpisik w KRK i KSIP-ie to max co może z niego być. Póki to sobie tutaj wypisuje głupoty raczej mu nic nie grozi, Wykop to nieistotny plankton mimo wyobrażeń co niektórych.
@perfumowyswir: Kto wie może chłopaki nie odpuszczą i odwalą coś konkretnego. Był już jeden taki co mu platforma życie niszczyła i postanowił rozprawić się z pewnym znanym gdańskim landlordem.
Dusk_Forest77 - @bdg-bro: Grzywna i wpisik w KRK i KSIP-ie to max co może z niego być...

źródło: d0b4a3615873fda4be2ba71509158d8a,767,0,0,0

Pobierz
@the_good_guy: Błyskotliwie. Aż dziw bierze, że żaden spadkowiec do tej pory na to nie wpadł, przecież to same korzyści i czysty zysk. Może byłaby nawet szansa, że chłopaki trochę by się trochę wyrobili i przestali się mazgaić jakie to życie mają cieżkie, gdyby trafili na odpowiednią celę.
@Dusk_Forest77: Czyli Twój komentarz to coś w stylu: "Nie piszcie że minister brał w łapę, bo was jeszcze ktoś pozwie, a już w ogóle nie piszcie że deweloperzy kogoś korumpują bo oni też was pozwą." Mi się wydaje, że mamy wolność słowa w Polsce, i jak ktoś pisze że BK2% wygląda na jawną korupcję, bo jedyną grupą która na tym skorzystała są deweloperzy (bo nawet Ci co wzięli kredyty to nie
@Dusk_Forest77: oni nie rozumieją różnicy pomiędzy zniewagą a pomówieniem. :) I tego, że jak kogoś nazwą ch..em, idiotą, szkodnikiem itp to się z tego wybronią. Ale jeżeli napiszą, że wziął w łapę, a nie mają dowodów to leżą sekundę po tym jak pomawiany potraktuje ich poważnie. Jak się napisze to co student I roku prawa rozumie, to odwracają kota ogonem, że się ich zastrasza.
( ͡° ͜ʖ ͡°
@wypopekX: Ja dlatego jestem za powołaniem komisji śledczej która te oskarżenia sprawdzi i zweryfikuje i (mam nadzieję) oczyści dobre imię Budy, bo nie może być tak że ktoś go pomawia że wziął w łapę za program BK2% który pomógł tylko deweloperom, a my będziemy dopłacać do tego przez 10 lat i wywindował o 30% ceny nieruchomości jako ostatnią przysługę dla swoich przed wyborami
jestem za powołaniem komisji śledczej która te oskarżenia sprawdzi i zweryfikuje


@jacos911: czyje oskarżenia? Paru wykopków siedzących tu i na tt? Dobre imię to się oczyszcza nie przez powołanie komisji, która udowadnia, że zarzuty są nieprawdziwe (lol) tylko przez ściganie tych, którzy je naruszają. Serio przeczytaj sobie chociaż jakieś nagłówki prasowe jak to działa czy coś, bo z tym nie ma jak dyskutować
@jacos911: no to przyjdzie na taką komisję jakiś dyrektor albo minister z teczką pełną dokumentów i wyliczeń i pokaże że ileś tam więcej mieszkań powstało, ileś tam etatów zostało ocalonych, ileś osób się przeniosło do swojego mieszkania i ileś tam więcej podatków trafiło do budżetu. No i co zrobisz? Udowodnisz, ze program powstał wyłącznie po to, żeby ktoś zarobił? Jak się wyjdzie z internetów to dyskusje wyglądają inaczej.
@wypopekX: Pieniędzy ze wspólnego budżetu nie daję się bo "powstanie jakiś tam etat". Przed każdą ustawą robi się analizy jak wpłynie ona na rynek, jestem ciekaw jak te analizy wyglądały w tym przypadku (i czy w ogóle były) i jacy doradcy/eksperci brali w nich udział. Program ewidentnie wspierał tylko stronę popytową która ze względu na pro-inflacyjną politykę PiS była i tak gigantyczna, żaden specjalista (nie opłacony przez dewelopera) by się pod
Program ewidentnie wspierał tylko stronę popytową


No i załóżmy że wykrzyczysz to z oburzeniem na komisji a 5 minut później wychodzi miły i profesjonalny pan pokazuje na tabelce, że wzrosła liczba budowanych mieszkań, więc wsparł też podażową. I tylko się wygłupiłeś wychodząc na pieniacza

żaden specjalista (nie opłacony przez dewelopera) by się pod tym nie podpisał


Tym się właśnie różni wypok od świata rzeczywistego, że by się podpisał. A nie zarzucisz nikomu
@wypopekX: Mnie to nawet bawi ta wykopowa alternatywna rzeczywistość i mentalność dzieciaków z piaskownicy. Wielu tu się obraziło na realia i próbuje tworzyć własne, czasem jednak warto trochę "nakrzyczeć" i ustawić do pionu, może choć jeden się zreflektuje i otrzeźwieje.