Wpis z mikrobloga

Jakie są teraz bezpieczne metody zakupu na odległość przedmiotów z OLX?
Nie chodzi mi wyłącznie o opcje "za pobraniem" bo równie dobrze oszust może wrzucić ziemniaka do pudełka zamiast telefonu a i tak otrzyma kasę a ja jedynie mogę spisać protokół i zgłosić na policje.
Któryś kurier oferuje jakąś bezpieczną metodę? Kiedys coś było w Poczcie Polskiej ale nie wiem jak to praktycznie wygladało.
#allegro #olx #kurier #zakupy
  • 19
  • 1
@zzbkk: no nie :)
historia pokazuje, ze nie :)
Jak otrzymasz inny przedmiot to masz szasnę, ale jeśli np. otrzymałes coś brudnego, podrapanego, śmierdzącego to nikłe szanse. Nawet na mirko były opisane takie przypadki jak NIE działa ta usługa OLX
@widmo82: nie, ale sprzedałem komuś kto korzystał ze 2 lata temu to chyba 5 zł kosztowało, wiec nie tak drogo. ale przed uszkodzana elektronika moze np nie uchronić. bo pewnie ciezko będzie sprawdzić na poczcie.
  • 0
@NieoznaczonaReklama: a co on ci pomoze jak paczka nie budzi wątpliwości, waga sie zgadza, gabaryty też?
Nie pozwoli najpierw otworzyć a dopiero później zapłacić.
Nic nie zmieni, że w obecnosci kuriera otwierasz bo w protokole szkody nie ma nic o wpisaniu tego faktu.
  • 0
@tomasz-diog: ale w protokole nie wpisuje sie "– bez wskazań rodzaju, masy, ceny jednostkowej, koloru, rozmiaru, marki, gatunku,
kształtu, wymiaru, itp." więc jest lipa jak ktoś wyśle coś o innym kolorze niż ustaliliśmy.
@widmo82 @widmo82

@zzbkk: no nie :)

historia pokazuje, ze nie :)

Jak otrzymasz inny przedmiot to masz szasnę, ale jeśli np. otrzymałes coś brudnego, podrapanego, śmierdzącego to nikłe szanse. Nawet na mirko były opisane takie przypadki jak NIE działa ta usługa OLX

W takiej sytuacji zgłaszasz, że dostałeś ziemniaka i POK OLX działa.
  • 0
@mathmed: troche lipton jak umówie sie na zakup np nowych butów/telefonu o kolorze zielonym a dostane różowe a dla swojego bezpieczeństwa i większej wiarygodnosci włącze nagrywanie... nici z wariantu ziemniaczanego
@widmo82
Poczta Polska ma opcję "sprawdzenie zawartości". Taką przesyłkę otwiera się przed pokwitowaniem, sprawdza zawartość ze specyfikacją i decyduje czy odbiera czy nie (są cztery opcje do wyboru: zgadza się odbieram, zgadza się nie odbieram, nie zgadza się odbieram i nie zgadza się nie odbieram).
A co do POK OLX to zwraca ono kasę tylko jak nie otrzymasz przesyłki. POK nie obejmuje przypadku otrzymania w przesyłce innego przedmiotu.
@widmo82: jak wyżej, opcja sprawdzenie zawartości, ale mocno ograniczy wybór, za pobraniem nie wysyłam, bo po co ryzykować stratę 2x wysyłka skoro inny kupi osobiście lub przelewem.

Droższe paczki można spokojnie sprawdzić w placówce, kurier wtedy na pewno nie ucieknie i będzie protokół, choć to raczej na uszkodzenia, bo przy oszustwie oczywiście trzeba zgłaszać, ale wybierając sensowne oferty powinno być ok, najpierw szukam lokalnie.
  • 0
bo po co ryzykować stratę 2x wysyłka


@wkto: wysyłka za pobraniem ale najpierw pokrycie kosztu wysyłki w obie strony a pobranie pomniejszone o nią.
@widmo82: no tak można zaproponować, wtedy sprzedający może się zgodzi, jednak nikt z pytających o pobranie takiej opcji nie chciał, niektórzy nawet pytali o pobranie na rzeczy tańsze niż wysyłka, wtedy bardziej opłacalne nadać listem z podanym numerem do wpłaty, nawet jakby po odebraniu kupujący nie zapłacił, to mniejsza strata niż zwrócona pobraniowa.