Wpis z mikrobloga

Ja mam choroby wewnętrzne na które leczę się od 16 roku życia. Wtedy też otrzymałem 2gi stopień niepełnosprawności. W czasach licealnych z racji niepełnosprawności otrzymywałem z PFRONu 3000zł / 1 semestr szkolny. Na studiach już figa z makiem - tylko oferowali mi wakacje z innymi osobami niepełnosprawnymi.
Od 16 lat otrzymuję zasiłek w wysokości niewiele ponad 200zł miesięcznie z tytułu niepełnosprawności.
Przez te 16 lat miałem kilkadziesiąt hospitalizacji, tysiące wizyt u specjalistów, długotrwałe zwolnienia lekarskie. Bardzo mi to przeszkadzało zarówno w trakcie studiów, jak i obecnie. Jestem typem walczaka, więc na studiach pomimo życiowego #!$%@? zacisnąłem zęby i co roku wypracowywałem stypendia aby móc się jakoś utrzymać i ukończyłem uczelnię z wyróżnionym dyplomem.
Przez wiele lat żaden pracodawca nie chciał się podjąć zatrudnienia takiej "losowej", niepełnosprawnej osoby jak ja, więc zostałem zmuszony do założenia swojej działalności i szukania zleceń na własną rękę... Szczerze mówiąc, pomimo bycia na swoim, to i tak nie jestem w stanie przepracować 160h miesięcznie, bo zawsze coś wypadnie zdrowotnego. Obowiązkowy ZUS też potrafił dać nie raz w kość.. Bywały chwile, gdy te 200zł z zasiłku dla osoby niepełnosprawnej potrafiło czasami uratować człowiekowi dupę.
Ale jeśli świadczenie byłoby troszkę wyższe, to dawniej na pewno byłoby mi łatwiej stawiać czoła zarówno chorobie, jak i problemom życia codziennego. Obecnie już nie mam na co narzekać, bo udało się wyjść na prostą.
Podsumowując, patrząc na moje doświadczenie życiowe, jestem za podwyżką świadczeń dla osób niepełnosprawnych, które pomimo trudności starają się jakoś lepiej lub gorzej funkcjonować. #!$%@? zdrowotny nie raz kończy się dla wielu osób odizolowaniem społecznym i problemem w znalezieniu pracy, stąd pomoc państwa jest uzasadniona. Nawet bardziej, niż jakieś socjale dla patologii, która co miesiąc przepija te pieniądze #sejm
  • 50
jestem za podwyżką świadczeń dla osób niepełnosprawnych, które pomimo trudności starają się jakoś lepiej lub gorzej funkcjonować.


@78702318667314: Ale chyba nikt nie jest przeciw. jedyny sprzeciw budza 2 rzeczy:
1-nie moze to swiadczenie byc rowne wynagrodzeniu minimalnemu bo plujesz wszystkim ktorzy haruja na minimalnej w twarz.

2-nie moze to byc w formie gotowki. Doplata do lekow, rehabilitacji itp to jaknajbardziej. Pomoc celowa.

Ja nie wierze w ludzi. Jestem wrecz pewien ze
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

niby czemu? nikt sobie choroby nie wybiera


@Feministka2000: Ty tak na serio?

Popatrz wyzej.

Renta socjalna ma zapewnic minimum do przezycia. Nie moze zapewniac tyle ile zapewnia wyplata za miesiac harowania.


To moze inaczej. ja sobie nie wybralem jak wygladam albo jak potrafie grac w pilke.

No wiec dlaczego nie mam zarabiac tyle co jakis top model albo co lewandowski czy inny taki? Przeciez nie wybralem sobie tego ze nie potrafie.