Wpis z mikrobloga

@wjtk123: Tak? To kiedy kończymy projekt portu w Świnoujściu? Przecież mamy Gdańsk xD A najlepiej zamiast Gdańska i Świnoujścia zbudujmy Centralny Port Morski gdzieś na wybrzeżu, przecież Gdańsk jest otoczony miastem i bez potencjału rozbudowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wjtk123: Gdańsk już wyczerpuje swoje możliwości i jest rozbudowywany. Po co, skoro w końcu i tak osiągnie sufit? A otoczony jest miastem, lepiej go zlikwidować a ziemie sprzedać. Zbudujmy od zera dużo większy port kilkadziesiąt kilometrów dalej. A Świnoujście wtedy traci sens, wszystko skierujemy do CPM.
  • 6
@lhotse89: Nieudolnie próbujesz małpować argumenty dot. CPK, ale rzecz w tym, że Gdańsk i Świnoujście wypełnią nasze potrzeby i mają jeszcze zapas potencjału rozwojowego, a dla CPK nie ma żadnej alternatywy ¯\(ツ)/¯. Gdy Gdańsk i Świnoujście osiągną sufit, to będą rozmowy o CPM. Zresztą to pojęcie stosowano już w odniesieniu do...Gdańska i planów rozbudowy portu, które ,,megalomański" PiS zarzucił, bo na ten moment nie miały sensu.
@wjtk123: nie nieudolnie, tylko wybrałem (z dupy) inne porównanie, ale pasujące "w drugą" stronę. Jest tak samo bezsensowne, jak porównanie do komputerów, dlatego go użyłem.

A co do CPK: oczywiście, że ma alternatywy. Okęcie i pozostałe lotniska dalej mogą być rozbudowywane zapewniając nam co najmniej 10 lat spokoju. I to jest czas na to, by koncepcję CPK sobie stopniowo rozwijać i ruszyć realizacją w odpowiednim momencie - czy to będzie za
  • 6
@lhotse89:

nie nieudolnie, tylko wybrałem (z dupy) inne porównanie, ale pasujące "w drugą" stronę. Jest tak samo bezsensowne, jak porównanie do komputerów, dlatego go użyłem.


Nie pochlebiaj sobie, bo moja celowo absurdalna analogia jasno pokazywała, że duo-koncepcjami nie da się zastąpić jednego rozwiązania, a ty próbowałeś pisać scenariusze, które mają logiczne wytłumaczenie.

A co do CPK: oczywiście, że ma alternatywy. Okęcie i pozostałe lotniska dalej mogą być rozbudowywane zapewniając nam co
Nie pochlebiaj sobie, bo moja analogia jasno pokazywała, że duo-koncepcjami nie da się zastąpić jednego rozwiązania, a ty próbowałeś pisać fantazyjne scenariusze.


@wjtk123: Kto tu sobie pochlebia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślisz, że wymyśliłeś trafną analogię, a jest z dupy.

Okęcie, które ma i będzie miało limity nocnych przyjęć samolotów, ograniczenia, które już teraz wiadomo, że nie spełnią naszych potrzeb i cenę rozbudowy w postaci ograniczenia rozbudowy
  • 4
@lhotse89: CPK nie służy do obsługi jednej aglomeracji, bo jego przeznaczenie o jest o wiele szersze i tego nie zastąpi żadne inne istniejące lotnisko. Czy to z racji lokalizacji, czy ograniczeń terenowych.

A do CPK dojedziesz z Warszawy szybciej niż do Radomia, a w większości przypadków nawet szybciej niż na Okęcie.
@wjtk123: To wytłumacz mi jedno: jakim cudem rozwiązanie londyńskie działa i ma się dobrze? Jedno gigantyczne lotnisko niemal w centrum miasta i kilka pomniejszych. Nawet nie duoport, co multiport. Obsługuje całą aglomerację i właściwie kawał Wysp Brytyjskich.

I jeszcze drugie pytanie: w jakich okolicznościach jest fizycznie możliwy szybszy dojazd na CPK niż na Okęcie z Warszawy? xD
@wjtk123: To jest troll, zawsze się uruchamia w temacie CPK i wrzuca bełkot w celu rozbicia dyskusji. Zawsze zero argumentów, bez linków, analiz, czy statystyk, tylko chłopski rozum.


@willard: u ciebie zawsze ta sama strategia, jak w PIS: zarzucić własne zachowanie innym xD O ile cię pamiętam, to na wszelkie linki, analizy, statystyki, przykłady odpowiadałeś wyłącznie chłopskim rozumem i wyuczonymi hasełkami. Zresztą już widzę po tym wpisie, że dupka dalej
@lhotse89: 7 postów, każdy pełen bełkotu, dzięki za potwierdzenie tezy.


@willard: Skończyłeś już chociaż podstawówkę? Bo skoro widzisz tam sam bełkot, to chyba masz jednak "lekkie" problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Albo z myśleniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widzisz, ostatnia moja wiadomość to:

To wytłumacz mi jedno: jakim cudem rozwiązanie londyńskie działa i ma się dobrze? Jedno gigantyczne lotnisko niemal w centrum miasta i kilka pomniejszych.
@willard: Podlaczam sie. ten koles to mocny troll. Pod moim postem pocil sie mocno i dawal zero argumentów. Ten kolega nawet nie wie, ze Okecie osiagnelo limit srodowiskowy. Nie przytacza zadnych kontr-raportów itd. Wszystko z linią rządu. Po tym jak kolega cos napisal o Lasku uruchomil sie. Nie zdziwie się jakby to sam Lasek pisal hahaha.