Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję, że kiedyś poznamy genezę kredytów na 0%. Bo bekę 2% to wiadomo, PZFD wylobbował. A te 0% to w sumie owiane dalej tajemnicą:

- kto go wcisnął do obietnic wyborczych KO, znaczy się jak on się tam znalazł

- jak to się stanęło, że Hetman, który jeszcze 7 grudnia krytykował 0% w Radio Zet, tekę ministra objął 15 grudnia, już 4 stycznia zmienił zdanie

- kto opracował szczegółowy projekt 0% i slajdy już na 4 stycznia, przecież po drodze były święta

- o co chodzi z tym cyrkiem zapraszania po ogłoszeniu szczegółów programu mieszkaniowych influencerów do ministerstwa i robienia z tego fotek

- dlaczego ciągnięty jest temat, który krytykuje jakieś 99% Internetu

- jak to jest, że kredyty na 2% / 0% popiera zarówno KO jak i pis, wszędzie są zantagonizowani na maksa, a tutaj rozjem jak na święta za I Wojny Światowej

- dlaczego nikt nie zwraca uwagi, że program 0% który być może pomoże 50k osób dla pozostałych 2 mln oznacza po prostu 30% droższe mieszkania na kredycie komercyjnym oprocentowanym jak u Bociana

Sejm tak chętnie powołuje komisje śledcze. Myślę, że taka byłaby hiciorem, bo dobre wały by wyszły.

#nieruchomosci #deweloperka #lobbing #wkpinvestments #sejm #polityka
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl:

- dlaczego ciągnięty jest temat, który krytykuje jakieś 99% Internetu

w internecie 99% poparcie ma konfederacja więc raczej bym nie przykładał wielkiej wagi do tego medium
  • Odpowiedz
w internecie 99% poparcie ma konfederacja więc raczej bym nie przykładał wielkiej wagi do tego medium


@CamusVevo: chyba na ich grupkach sympatyków xD to nie 2014.
  • Odpowiedz
ale fikołek. W 2014 nie było konfederacji xd


@sipson204: Żaden fikołek. Po prostu skrót myślowy, bo konfederacja nigdy nie rządziła w internecie. To była domena kuców Korwina, ludzi liberalnych. Po mariażu z narodowcami, zamienili elektorat kuców na Sebastianów i już nie było komu działać w internecie tak jak przed konfederacją.
  • Odpowiedz
@sipson204: jak nauczysz się składać zdania po Polsku które będą miały merytoryczny sens to poproś kogoś, żeby mi przekazał, żebym Cię zdjął z czarno. Nie mam czasu na gamoni którzy nieironicznie używają słowa lewak czy próbują przekazać swoje "myśli" w postaci jakiegoś ironicznego równania, bez żadnej konkluzji czy wniosku xD

Właśnie o tym elektoracie Sebastianów mówiłem. 90% z was to kurierzy, magazynierzy, gastro i wszystko co nie wymaga wykształcenia, bo
  • Odpowiedz
@mickpl: internet to bańka. Po prostu większość elektoratu chce zapomogi państwowej i jednocześnie chce posiadać własne a nie mieć wynajem od państwa, stąd popyt na dopłaty do kredytów. A Hetman krytykował 0% gdy miało to jeszcze brzmienie że to miałoby wyglądać tak samo jak bk2%, tylko zamiast 2 to 0. Bo przecież w obecnej formie to nie jest żadne 0%, tylko dla sporej części bezdzietnego polskiego elektoratu 1,5%, i to
  • Odpowiedz
dlaczego ciągnięty jest temat, który krytykuje jakieś 99% Internetu


@mickpl: ale popiera go spora część społeczeństwa, zwłaszcza tego starszego, która nieruchomości posiada.
  • Odpowiedz
Właśnie o tym elektoracie Sebastianów mówiłem. 90% z was to kurierzy, magazynierzy, gastro i wszystko co nie wymaga wykształcenia, bo dla was książki są głupie, a mądry jest bosuck i mentzwel xD


@malinq: Pokaż statystyki.

O jakim "wykształceniu" mówisz? Z tego co się orientuje to żaden z polskich uniwersytetów nie jest nawet w pierwszej 400 rankingu.
  • Odpowiedz
@mickpl: Posłuchaj pisowcu nie interesuj się takimi bzdurami bo po prostu nie wolno i nie wypada pytać o takie rzeczy. Weź skup się na #!$%@? konfederacji która się sprzedała Pisowi albo PO zależy co wolisz albo jaką dziś wersje zapodają media bo to właśnie ona ma największy wpływ na wszystko co się w tym kraju dzieje i aktualnie jest jedyna partia jest odpowiedzialna za cokolwiek w tym kraju.

Tak se
  • Odpowiedz
Pokaż statystyki.


@sebastian_burczynos: to moja własna estymacja

O jakim "wykształceniu" mówisz? Z tego co się orientuje to żaden z polskich uniwersytetów nie jest nawet w pierwszej 400 rankingu.


@sebastian_burczynos: A to uniwersytet musi być topowy, żeby kształcić ludzi? Jakbyś podjął naukę na uczelni wyższej to byś rozumiał, że nie.
  • Odpowiedz
99% Internetu


@mickpl 20% wyborców.

dlaczego nikt nie zwraca uwagi, że program 0% który być może pomoże 50k osób dla pozostałych 2 mln oznacza po prostu 30% droższe mieszkania na kredycie komercyjnym o
  • Odpowiedz
@mickpl: nie znam się wiec się wypowiem, a raczej zapytam retorycznie. Czy to możliwe, że konkretne potężne fundusze inwestycyjne obracające aktywami w bilionach dolarów mogą lobbować za takimi rozwiązaniami? Nie ma przypadków, są tylko znaki
  • Odpowiedz
jak to jest, że kredyty na 2% / 0% popiera zarówno KO jak i pis, wszędzie są zantagonizowani na maksa, a tutaj rozjem jak na święta za I Wojny Światowej


@mickpl: @malinq A czym się różni gospodarczo pis od KO? Przecież nawet budżetu na 2024 mają w 96% taki sam xD
  • Odpowiedz