Wpis z mikrobloga

@Elementary: Aż ciekawy jestem, co orzekną eksperci, bo mam jako tako podobną sytuację, gdy skręcam do pewnego sklepu i zawsze olewam sygnalizację ( inni zresztą też ) i patrzę tylko, aby nie wymusić jadącym z lewej, bo przejścia tam brak. Też wiele razy miałem dylemat, jak to jest. Do dziś nie wiem. ¯\(ツ)/¯
głupie skrzyżowanie (kto w ogóle dopuścił taką organizację ruchu), ale znam jeszcze głupsze ;)


@came_a_lot: normalne i bardzo mądre. Dzięki temu jak jest czerwone dla ruchu prosto to nie musisz czekać na zielone tylko ustępujesz pierwszeństwa ewentualnym jadącym na zielonym po drodze z pierwszeństwem.

Sporo takich miejsc bywa. U mnie też jest jedno z tym, że ze skrętem w lewo. A i tak ludzie potrafią stać bo myślą, że te światła
Krupier - >głupie skrzyżowanie (kto w ogóle dopuścił taką organizację ruchu), ale zna...

źródło: FireShot Capture 1346 - Szczecin, Zachodniopomorskie Mapy Google - www.google.com

Pobierz
@Elementary: @WpiszSwojLogin @smoczewski @came_a_lot @darek-jg @Skey2142 @mjjm @radziol88 @Ziutek_Grabaz

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych itd. (Dz.U. 2019 poz. 2311)

Stosując sygnalizację na skrzyżowaniu, należy objąć nią wszystkie grupy uczestników ruchu i
wszystkie strumienie ruchu poruszające się po jezdni lub torowisku oraz je przekraczające.
Nie pozostawia się jakiegokolwiek wlotu, pasa lub strumienia ruchu w obszarze
skrzyżowania bez sygnalizacji
ale w tym wypadku widać, że jest to droga z pierwszeństwem, więc skręcając w prawo mam ustąpić sam sobie? ;)


@came_a_lot: eee, co? Nie, masz ustąpić pojazdom jadącym po drodze z pierwszeństwem.
@darek-jg: @Krupier no to teraz sobie spójrzcie, że z perspektywy kierującego, właśnie jedziecie droga z pierwszeństwem, a skrzyżowanie jest z droga podporządkowana, o czym świadczy trójkąt na wylocie drogi poprzecznej oraz linie warunkowego zatrzymania. Zresztą widać że na sygnalizatoach na wprost trójkątów nie ma, co dodatkowo potwierdza, że jedziemy drogą z pierwszeństwem.
Jeśli już to tutaj ma zastosowanie druga część definicji znaku A-7, ale i tak uważam, że wprowadza to niepotrzebne
camealot - @darek-jg: @Krupier no to teraz sobie spójrzcie, że z perspektywy kierując...

źródło: 1000029872

Pobierz
@came_a_lot: to się nie wyklucza. Znaki są tam postawione przy prawoskrętach by się nie nadziać na tych, którzy mają zielone.

Najlepiej by było zobaczyć całe skrzyżowanie, bo tak po zdjęciach jedynie w taki sposób można to ocenić.
@Krupier: @darek-jg @Kaizen_
Ale tego to już chyba nie da się "obronić" - znak za seygnalizatorem, jak mniemam też ma dotyczyć tego 10m fragmentu jezdni, który skręcający w prawo ma po lewej stronie. Zielone niby daje pierwszeństwo tylko do jazdy na wprost, z drugiej, jeśli jakiś szybki kierowca jadący z naprzeciwka zdąży wjechać na ten krótki fragment jezdni, to ja skręcając w prawo musiałbym mu ustąpić xD
camealot - @Krupier: @darek-jg @Kaizen_
Ale tego to już chyba nie da się "obronić" - ...

źródło: 1000029873

Pobierz