Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądam sobie film Mentzena pt."najgłupszy poseł" i w tym filmie ma pretensje, że rząd zajmuje się głównie rozliczaniem polityków PIS, tym ze 100 konkretów Tuska zrealizowali tylko 3( rządząc dopiero miesiąc xD) ale z tego co kojarzę to on był tym, który chciał "wywracać stoliki" i teraz nagle ma problem z tym, że ktoś te stoliki wywraca. Jaki to jest j----y hipokryta...
Już nie patrząc na to kto jest za jaką partią, nikt mi nie wmówi NIGDY, że konfederacja nie jest przybudówką PIS-u.
Konfederacja i PIS to jest jeden i ten sam ściek.Ja gdybym był zwolennikiem konfederacji ale takim, który faktycznie wierzył w tę gadkę o Vatach sratach itd. to czułbym się oszukany, gdybym widział jak bronią teraz te PIS-owskie miernoty.
Oczywiście rozumiem, że mają inne poglądy od rządzących ale rozliczenie pisiorów powinno być czymś ponad podziałami w tym przypadku więc śmiało mogę napisać Konfederacja=PIS.
#sejm #polityka #bekazkonfederacji
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nocne_zwidy: Mówiąc szczerze, zaczynam powoli powątpiewać, czy w Polsce jest jeszcze realna szansa na trzecią drogę. Oczywiście nie chodzi mi tu o partię Hołowni, tylko o taki byt polityczny, który nie byłby przybudówką PiSu ani PO. W zasadzie wszystkie partie choćby ocierające się o próg wyborczy stają - prędzej czy później - po którejś ze stron.
Stąd też przestaję powoli wierzyć w zapewnienia kogokolwiek, że jest antyX i antyY jednocześnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Horkheimer: Masz rację, też chciałbym aby była jakaś trzecia opcja ale puki co jej niema wiec niestety trzeba grać kartami, które są, a konfederacja na 100% nie jest tą trzecią, lepszą opcją.
  • Odpowiedz
tym ze 100 konkretów Tuska zrealizowali tylko 3( rządząc dopiero miesiąc xD)


@nocne_zwidy: no ale te 3 ze 100 szału nie robią biorąc pod uwagę że to były konkrety na 100 dni

przy czym całkowite pomijanie częściowo zrealizowanych (a tych jest chyba z 10) to też cyrk, bo np. zrobienie porządku z TVP jest jako częściowo zrealizowane bo nie zlikwidowali RMN czego bez ustawy nie zrobią a duduś przecież nic
  • Odpowiedz
  • 2
@some_ONE Szczerze mówiąc to niech zrealizują nawet z 50 tych konkretów i tak będzie dobrze.Z resztą ja i tak nie spodziewałem się, że to zrealizują w te 100 dni ale trzeba też brać pod uwagę, że tempo realizacji nie musi być jednostajne i pewnie to przyspieszy gdy ten klaun na stanowisku prezydenta się zmieni.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: wybory w różnych krajach na świecie pokazują że do wyboru masz albo bardzo dużo małych partii przy małym progu wyborczym i wtedy masz koalicyjny chaos, albo system zbliżony do dwupartyjnego w przypadku wysokiego progu tak jak w Polsce.
  • Odpowiedz
czego bez ustawy nie zrobią a duduś przecież nic nie podpisze co nie wyszło spod palca pisowców


@some_ONE: Mnie zastanawia, dlaczego rząd przynajmniej nie próbuje? Ja tu nie widzę żadnych większych strat.
Jeśli robią coś bez ustawy, to jest to trochę śmierdząca sprawa i nie jest to myślenie kryptopisowskie. Gdyby spróbowali z ustawą i prezydent by zawetował, mieliby paliwo do twierdzeń, że Duda hamuje ich rząd. I wszystko byłoby zgodne
  • Odpowiedz
wybory w różnych krajach na świecie pokazują że do wyboru masz albo bardzo dużo małych partii przy małym progu wyborczym i wtedy masz koalicyjny chaos, albo system zbliżony do dwupartyjnego w przypadku wysokiego progu tak jak w Polsce.


@Wookie2020: Tak, tak, to jest wybór jak między młotem a kowadłem. Kiedyś byłem fanem realiów słowackich (bo się pasjonuję historią polityczną Słowacji właśnie) - nie chodzi mi tu o konkretną partię, ale
  • Odpowiedz
ściek.Ja gdybym był zwolennikiem konfederacji ale takim, który faktycznie wierzył w tę gadkę o Vatach sratach itd. to czułbym się oszukany


@nocne_zwidy: jestem prawdziwym liberałem, który codziennie jest okradany przez ten kraj. Po socjalnych obietnicach Tuska prawie zagłosowałem na memcena, ale coś mnie powstrzymało, bo te wybory były zbyt ważne.
I się ciesze, bo konfederacja ukrywająca się pod wolnościowymi hasłami Korwina, to przybudówka PiSu. I będę je ale koalicję rządząca,
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy: stary, bo Wy kupiliście po same kule narracje PO ze Kamiński to jakis bandzior. Facet obronil granice, pozamykal mafie vatowskie, zalozyl CBA. Teraz tusk wychodzi i mówi wprost ze nikt nie będzie polityków podsłuchiwał. No kurde to jak walczyc z korupcja niby? Kamiński z korupcje w pis tez walczył.

Ja jestem wdzięczny Kamińskiemu za założenie CBA, obronę granicy, zamknięcie burderzy i pewnie pare innych rzeczy. Do tego zauwaz ze
  • Odpowiedz
@some_ONE: brednie. Domyślam się o którym fragmencie tam mowisz i nie ma w nim niczego nt ulaskawienia wyroku nieprawomocnego. Konstytucja mowi jasno ze moze uniewinnić skazanego. Czy prawo czy nieprawomyslnie nie jest doprecyzowane czyli oczywiscie mozna w obu przypadkach. Banalne.
  • Odpowiedz
@Horkheimer: Nie jest możliwe być w niektórych sprawach anty-PiS i jednocześnie anty-PO bo te partie w niektórych sprawach mają odwrotne poglądy. To co się liczy to pogląd na sprawy które są ważne a dla mnie w taką kategorie wpada Konfederacja. Są anty-PiS i PO jednocześnie w sprawach:
1) szeroko pojętej polityki globalistycznej:
- są przeciwko ruchom które chcą wycofać gotówkę
- chcą grać w otwarte karty wobec duży zagranicznych korporacji które więcej w Polsce szkodzą aniżeli przynoszą dobrobytu(wszelkie holdingi medialne Big Tech chociażby)
- są przeciwko zamordyzmowi COVIDowemu
- są przeciwko oddawaniu większych kompetencji
  • Odpowiedz
@blessed_by_swiezonka: jest na temat tego, że ułaskawić można winnego, a przed prawomocnym wyrokiem to chyba nie do końca taki winny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

do jakich absurdów prowadzi ułaskawienie bez wcześniego prawomocnego wyroku sądu właśnie widzimy, Adrian na polecenie naczelnika szybciutko ułaskawiał w 2015, bo przecież gdyby wtedy zapadł wyrok to nie mogliby zostać ministrami, a interes partii był dużo ważniejszy niż jakiś tam porządek prawny
  • Odpowiedz
@nocne_zwidy chyba jemu bardziej chodziło o efektywność, czyli siedzisz w robocie 15 godzin a jedyne co zrobiłeś co jest istotne to to co zrobiłeś przed kwadrans a resztę czasu mógłbyś siedzieć w domu i na jedno by wyszlo. Taka różnica w zarządzaniu czasu prywaciarza i urzędnika. U jednego liczy się każda godzina i boli jak je traci a u drugiego jest luzik jak może sobie powiedzieć cały dzień k prawie nic
  • Odpowiedz
100 konkretów Tuska zrealizowali tylko 3( rządząc dopiero miesiąc xD)


@nocne_zwidy: tylko te 100 konkretów to było właśnie obiecane na 100 dni. czyli co, po jednym na dzień? Patrząc na średnią będzie ich w efekcie 9 w tym brak zadawania prac domowych dla gimbów, wstawka zniewieściałego wafla biedronia o mowie nienawiści do KK oraz "pigułka dzień po" dla 15latków, gdzie energetyki są od lat 18? xD. Ja bym czuł się oszukany na vatach sratach jakby konfa rządziła ale nie rządzi. A wywracanie stolika w tej chwili należy do peło. I jak na razie to się sami wywrócili, a stolik nadal stoi. I nie zwalisz tutaj winy na konfę. Bo pis drze pi2de, że konfa to koalicjant peło, a peło, że koalicjant pisu.

To jest dokładnie ta sama euforia co po przegranej peło i rozpoczęciu pisoskich komisji. Na razie jeszcze się tym jaracie. Emocje opadną, zrobi się to nudne jak "moda na sukces" rozliczenia jak nie było tak nie będzie. To jest stały schemat powtarzający się od ponad 20lat, no ale jak ktoś się zaczął interesować polityką przed ostatnimi wyborami to może naiwnie wierzyć, że coś tu się zmieni na lepsze. Łyknie każde gunwno. Najlepszym przykładem jest Stonoga Zbigniew. Gdyby mógł to by kaczorowi laskę zrobił. Dzisiaj zachowuje się dokładnie na odwrót, teraz wierzy Tuskowi, chociaż pluł na niego(bo mu ukochany kraj w niemieckie ręce oddaje) tak samo jak teraz na PIS. Nie żal mi
  • Odpowiedz
Nie ma nic o winie, jest celowo ogolny przepis. Jak coś jest w przepisach ogolne to zawsze jest tak celowo.


@blessed_by_swiezonka: Odnosiłem się do wypowiedzi Adriana z 2011, która przeczy temu co zrobił w 2015.

Nom, o to im chodzilo wtedy i wg mnie im sie udalo ponieważ konstytucja zostawiła miejsce dla takiego działania


@blessed_by_swiezonka: Czyli uniewinnienie w momencie gdy prowadzone jest przeciwko komuś postępowanie przed Trybunałem Stanu,
  • Odpowiedz
@some_ONE:

Art. 139. Prawo łaski

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał
  • Odpowiedz
Równie dobrze można ułaskawić kogoś przed popełnieniem przestępstwa i też uj komu do tego. Tak to niestety jest skonstruowane i gadanie wczoraj jednego, a dzisiaj drugiego niczego tu nie zmieni.


Można to zinterpretować na wiele sposobów.


@eXtremeViolence: I dlatego większość prawników jednak twierdzi, że ułaskawienie przed prawomocnym wyrokiem prowadzi do absurdów i nie powinno być stosowane. Przecież właśnie o tym tutaj dyskutujemy, a nie o tym jak dosłownie brzmi zapis
  • Odpowiedz