Wpis z mikrobloga

Zaczynam myśleć nad tym co będzie w mieszkaniu, jeśli chodzi o smart home to co jest wartego uwagi żeby zamontować?
Aktualnie z rzeczy który bardzo mi się podobają to:
- robocik co sam ogarnia zasłony na karniszu
- czujnik otwarcia/zamknięcia okien i drzwi wejściowych
- czujnik dymu ale to nie musi być smart
- jakiś inteligentny głośnik / asystent

Nie przemawiają do mnie w ogóle te smart gniazdka, sterownik od ogrzewania podłogowego chyba nie będzie miał wsparcia z żadną aplikacją a nie chce go wymieniać specjalnie skoro i tak spełnia swoje zadanie w każdym pokoju. Co jeszcze wartego uwagi jest z tych smart rzeczy?

#nieruchomosci #smarthome
  • 8
- czujnik dymu ale to nie musi być smart


@Liarek123: To #!$%@? koniecznie - w każdym pokoju czujnik dymu, a w kuchni gdzie jest dużo pary i innych takich wyziewów to czujnik wysokiej temperatury. To że w Polsce nie ma przepisów pożarowych dla lokali mieszkalnych to dla mnie absurd (bo obowiązkowo dla hoteli i biur gdzie siedzą sobie ludzie ma wypadek paniki, ale w blokach wielorodzinnych to już #!$%@?, #!$%@? xD).
@PfefferWerfer: O bardzo szanuje za wspomnienie o gaśnicy bo nigdy o tym nie pomyślałem a jakakolwiek się przyda, co do czujników to akurat w każdym pokoju nie dam ale będzie jeden. W domu teraz w sumie polegam na gasnicy w aucie bo wychodze z domu i mam auto pod ręką wiec nigdy o tym nie myslalem xd Z tym że w sumie to u mnie w części wspólnej są gaśnice dostępne
@ElMatadore: Wiatrak nie musi być smart, klima sprawdzę po sezonie mieszkania bo jak wyjdzie ze odpalać bedzie sens tydzień to nie ma go wcale. Lampki nie muszą być smart, robot odkurzający będzie ale nigdy nie liczyłem tego jako smart.

Oczyszczam powietrza/Nawilżacz to generalnie rozważam od zawsze, natomiast chciałbym mieć dwa urządzenia w jednym i też nie wiem jak to jest z tym trzymaniem go w jednym miejscu, jakby stał w salonie
O bardzo szanuje za wspomnienie o gaśnicy bo nigdy o tym nie pomyślałem a jakakolwiek się przyda, co do czujników to akurat w każdym pokoju nie dam ale będzie jeden. W domu teraz w sumie polegam na gasnicy w aucie bo wychodze z domu i mam auto pod ręką wiec nigdy o tym nie myslalem xd Z tym że w sumie to u mnie w części wspólnej są gaśnice dostępne wiec moze