Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu spłaciłem mój kredyt hipoteczny!

Ciekawostka: prawie 4 lata kredytu na 600 tys zł, łącznie (z ubezpieczeniami na życie i mieszkania) przez ten czas zapłaciłem 680 tys zł. Trochę byłem w szoku, niby wiedziałem jakie są stopu procentowe, widziałem jaką mam ratę, widziałem jak wysoką część tej raty stanowiły odsetki, a nadal jestem zdziwiony, że przez ten stosunkowo krótki czas do kredytu dopłaciłem aż 80 tys. Teraz jak sobie to tak podliczyłem, to żałuję, że nie cisnąłem mocniej, bo była opcja spłacić to szybciej.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #chwalesie #programista15k
pastarri - W tym tygodniu spłaciłem mój kredyt hipoteczny! 

Ciekawostka: prawie 4 la...

źródło: PHOTO-2024-01-22-12-26-50

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
jesli kupował dla siebie to jakie ma znaczenie wzrost wartości


@wist: taki, że gdyby dla oszczędności zamiast kredytu odkładał pieniądze na lokaty i po tym samym czasie chciał kupić takie samo mieszkanie, to by go nie kupił ze względu na zbyt szybki wzrost wartości nieruchomości. a tak kredyt dał mu szansę zakupić nieruchomość za niższą cenę, a koszt kredytu i tak jest niższy od różnicy w cenie.
  • Odpowiedz
@catified: dla ostatnich 70lat średni okres od początku bessy do wybicia ath to ~600dni, wiec robisz poduszkę finansowa na lokacie, która przez te 600 dni wystarczy na pokrycie wyższej raty i po problemie
  • Odpowiedz
Zbudowanie sensownego portfela ręcznie wybierając akcje w tym samym okresie to 30%+ rok do roku


@afuera: No i elegancko, czyli jak w 30 lat ze 100k zrobić 261M ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nkowo krótki czas do kredytu dopłaciłem aż 80 tys. Teraz jak sobie to tak podliczyłem, to żałuję, że nie cisnąłem mocniej, bo była opcja spłacić to szybciej.


@pastarri: W 2015 kupiłem działkę za 180k. Ostatnio ją spłaciłem wpłacając 150k :D
Dobrze, że wziąłem za nią 500k :)
  • Odpowiedz
działem jakie są stopu procentowe, widziałem jaką mam ratę, widziałem jak wysoką część tej raty stanowiły odsetki, a nadal jestem zdziwiony, że przez ten stosunkowo krótki czas do kredytu dopłaciłem aż 80 tys. Teraz jak sobie to tak podliczyłem, to żałuję, że nie cisnąłem mocniej, bo była opcja spłacić to szybciej.


@pastarri: bank zabezpiecza najpierw odsetki w dużej mierze - dostaniesz rekalkulacje i zwrot najprawdopodobniej
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek lol przecież jak sprzedasz to za te pieniądze kupisz dokładnie takie samo mieszkanie, bo przecież nie tylko twoje lokum zyskuje na wartości? xD
@pastarri gratki, ile masz lat z ciekawości? ja to bym pewnie nie nadpłacal tylko korzystał z niskich stóp tak długo jak można, od 2018 sp500 zrobiło 2x
  • Odpowiedz
każdy ma inne podejście ja wolę zapierdzielać i przy 35-40 latach przejść na emeryturę i wtedy korzystać z życia, zamiast wszystko przewalić i harować do śmierci


@perfumowyswir: Jak ty pracując 20lat chcesz potem żyć 60lat? Przecież to nielogiczne. Nawet jeśli byś zarabiał po 100k miesięcznie to jak nagle chcesz zredukować swój standard życia do życia za minimalną pensję? Myślenie idioty. Ktoś kto zarabia dużo zwiększa swój standard życia i nagle
  • Odpowiedz
jesli kupował dla siebie to jakie ma znaczenie wzrost wartości skoro nie ma jak go wyciągnąć w gotówce


@wist: można kupić inne mieszkanie, a to sprzedać. Jak ktoś spłaca 600k w 4 lata to raczej go za chwilę będzie stać na kolejne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
normalnie, mając kilka mieszkań i trochę akcji na giełdzie.


@perfumowyswir: to jak już kupisz te kilka mieszkań i akcji na giełdzie a potem będziesz żył za ułamek tego to zadzwoń... Przecież dokładnie o tym piszę. Ktoś kto zarabia po 100tys miesięcznie nagle chce żyć jak zwykły emeryt za 10tys? Spoko. Aby tak żyć musisz mieć majątek wielomilionowy. Robak pozostanie robakiem do końca życia.
  • Odpowiedz