Wpis z mikrobloga

Czy na aspergera / autyzm dostaje się zaświadczenie o lekkiej niepełnosprawności?

Niebawem będę miał robione testy i na 99% jestem przekonany, że autyzm faktycznie mam. Z tego co wyczytałem przy lekkim stopniu niepełnosprawności przysługuje refundacja 30% składki ZUS (chcę prowadzić działalność gospodarczą).

U psychiatry byłyłem tylko raz, na NFZ. Terminy są długie. Zastanawiam się w jaki sposób możliwie szybko zebrać niezbędną dokumentację.

#adhd #asd #autyzm #asperger
  • 11
Czy na aspergera / autyzm dostaje się zaświadczenie o lekkiej niepełnosprawności?


@astralny_zlewozmywak: Mam opinię psychologa na papierze o tym, że jestem spergiem i zadałem jej to samo pytanie. Jest szansa dostać orzeczenie co nie zmienia faktu, że dalej to od komisji zależy czy ci ją przydzielą. Oni nie mają bezwzględnego obowiązku ci jej przydzielić.

Zastanawiam się w jaki sposób możliwie szybko zebrać niezbędną dokumentację.


@astralny_zlewozmywak: U prywatnego psychiatry. Proste.

nie
Czy taka opinia psychiatrze w praktyce wystarcza, czy znowu będę musiał wyskakiwać z pieniędzy na kolejne testy / wielokrotne wizyty..?


@astralny_zlewozmywak: W tym pytaniu nie powinno być "czy", bo jedno drugiego nie wyklucza. Wystarczy mu żeby wystawić diagnozę ale to już będzie się liczyć jak kolejna wizyta bo sam też zada kilka pytań. Przyjdziesz do gabinetu i to nie będzie tylko formalność tj. jeden podpis tylko przynajmniej zajmie z pół godziny.