Wpis z mikrobloga

@kanapkaznutella nie, od tego dnia jest to podmiot prawny o nazwie "bar rab", tylko tyle, nie wskazuje to ani jak się powinno odmieniać, ani czym jest poszczegolne słowo w nazwie. Równie dobrze Bar mogłoby być skrótem od czegoś jak w przykładzie który podałem wyżej, może być rzeczownikiem a może być nazwa własna wymyślona przez właściciela, która nic nie znaczy a zupełnie przypadkiem brzmi tak samo jak rzeczownik bar. To już jest inwencja
@kanapkaznutella podlegają, ale skąd wiesz jaka rolę w nazwie "Bar Rab" pełni słowo "bar"? Bo może pełnić różne, może mieć różne znaczenia i wtedy według obowiązujących norm językowych może się to inaczej odmieniać i tego właśnie dotyczy istota sporu.
Tak jak napisałem, może to być rzeczownik, może to być skrót, może to być wymyślona nazwa przypadkiem brzmiącą jak rzeczownik, może to być słowo w języku obcym, to wie tylko autor, sam wpis
@kanapkaznutella to będę musiał ją poprosić o jakieś upoważnienie od właściciela, bo inaczej to wciąż będzie tylko jej przypuszczenie a nie informacja z pierwszej ręki rozwijająca wszelką wątpliwość ( ͡ ͜ʖ ͡)
@krucjan obawiam się, że poprawna odmiana, to jest ta której ludzie powszechnie używają, więc "jestem pod Bar Rabem". Polski język nie ma nigdzie spisanych zasad, więc to jak "oficjalnie" się powinno mówić, jest bardzo umowne, i wcale nie musi się trzymać generalnych zasad.
z wpisu w krsie. Bar Rab w całości jest nazwa własną, stworzoną z dwóch rzeczowników.


@kanapkaznutella: Co do wpisu w KRSie to nie byłbym taki hej do przodu bo uwarunkowania prawne wymagają często podawania nazwisk w nazwie firmy a przecież nie musi to być tożsame z nazwą firmy w rozumieniu potocznym. Pasztecik na Wojska Polskiego to Pasztecik a nie Pasztecik Bogumiła Polańska.

Sprawa jest poważniejsza niż by się mogło wydawać. To
@Diamond-kun

Polski język nie ma nigdzie spisanych zasad, więc to jak "oficjalnie" się powinno mówić, jest bardzo umowne, i wcale nie musi się trzymać generalnych zasad.


Czyli mogę mówić, że gdzieś poszłem?