Wpis z mikrobloga

via Android
  • 13
@beer_man @kanapkaznutella i co myślicie że jesteście tacy cwani? Wpis w krs nic nie mówi, to że jest wpisane razem z BAR wcale nie świadczy o tym czy to jest nazwa własna czy rzeczownik. Inne bary też tak wpisują, tak samo jak restauracje czy nawet jak Janina kowalska otworzy biuro księgowe to w krs wpisze nazwę "Biuro księgowe Janina Kowalska"

Analogicznie zamiast powiedzieć "pod restauracją cechownia" powiecie "pod restauracja cechownią" bo to
krucjan - @beer_man  @kanapkaznutella i co myślicie że jesteście tacy cwani? Wpis w k...

źródło: temp_file3683393488971199701

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@kanapkaznutella krs jest instytucją administracyjna a nie językową, to jak został zarejestrowany podmiot prawny nie decyduje o tym jaki człon nazwy jest rzeczownikiem a który nazwa własna i jak należy je odmieniać, co pokazałem na przykładach powyżej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@kanapkaznutella pokazałem zależność i pewna regułę na innych przykładach. Wpis w krs nie sprawia nagle, że rzeczownik staje się nazwa własna i się go nie odmienia, ale jeśli właściciel uzna, że tak sobie wymyślił i tak jest to tak jest, wtedy i tylko wtedy. Historia zna przypadki sporów o takie nazwy, na przykład partia Korwin nie była rzeczownikiem w rozumieniu imię męskie Korwin tylko skrótem od "Konfederacja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja"
  • Odpowiedz
a tak naprawdę liczy się tylko to co jest w mojej głowie kiedy to pisałem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@krucjan: Mordo to żarcie chyba Ci jednak szkodzi xD
Ależ masz rozkminę, chyba domyślam się skąd takie gastro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krucjan rzeczowniki się odmienia czy to nazwa własna czy nie (oczywiście są wyjątki, ale nie o nich tutaj mowa). Panowie od powyższego baru pewnego dnia wymyślili sobie, że będzie się on nazywał Bar Rab i tak zarejestrowali swoją działalność i od tego dnia Bar Rab to nazwa własna, która jak najbardziej w dalszym ciągu się odmienia według zasad języka polskiego.
  • Odpowiedz