Wpis z mikrobloga

Mirasy,

Ponieważ nie wyszło z Chrzanowem (za drogo), mogę pochwalić się (kek) kolejną rezerwacją.

Tym razem Victoria Dom na Pradze ( ͡° ͜ʖ ͡°) "Metro art"

Chodakowska 48.

https://wykop.pl/wpis/74695027/mireczki-interesuje-sie-klitkami-przy-torach-na-pr

Wiem, że dużo mirasów polecało inny układ (numer 3) ale to dodatkowe 50k których szczerze mówiąc nie mam za bardzo. To i tak jest drogie jak na klitkę w bloku. Tak więc jest to mieszkanie numer 1.

Wiadomo - może być wujnia z pociągami tuż obok chaty, chociaż ja akurat jako pasjonat i wieloletni ex-pracownik kolei raczej sobię z tym poradzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W okolicy podoba mi się zaledwie ~6km do centrum samochodem (Chrzanów ~8 km, Bródno ~9 km - dla porównania), kilkaset metrów do stacji W-wa Wschodnia, kilkaset metrów do planowanej stacji metra (chociaż trzecia linia to kupa), dwupiętrowy Lidl na rogu ulicy.

W mieszkniu podobają mi się dwa pokoje, które nie mają sąsiadów po ścianie, oraz mieszkanie dwustronne, no i ofc narożne+ostatnie piętro (jedyny prawilny układ). Tylko salon marny, nieustawny i mały, i ten p****dolony aneks kuchenny, no ale cóż. Od aneksu ciężko uciec bez mieszkania 65-70m^2 w którym można wydzielić kuchnię (nie stać mnie na taki metraż w miejscu, w którym dojazd nie jest kupą).

Samo mieszkanie 850k. +20% do ceny w rok przez bekę, co jest poniżej przeciętnego wzrostu cen w Warszawie (rok temu 12,200 zł za metr, dziś 14,500).

Uwagi?

Standardowo wołam towarzyszy niedoli @lizakk i @onomatopejusz :) Jeśli ktoś mieszka w okolicy, to śmiało. Rok temu interesowałem się sąsiednim Praga Piano od ROBYG za 12,200 zł właśnie, ale to było dawno i nieprawda. Zarabiałem wtedy 1/2 obecnej pensji i gówno mogłem zrobić.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 16
@Yuri_Yslin: Jak już będzie 3 linia. Optymistycznie bym liczył z 8 lat xd to wartość #!$%@? w kosmos bo z tego co widzę to obok planowanej stacji Mińska. W sumie niezła okolica jak dla mnie Za te cenę obecnie. Na układach się nie znam.
@DeoLawson: Myślę, że będzie, ale tak, 6-8 lat IMHO. Ale nawet bez metra jest bardzo blisko do W-wy Wschodniej, a akurat z tej stacji KM i SKM są co parę minut w stronę centrum.

IMO po wybudowaniu metra cena wyrówna się z chrzanowem, który w niczym nie jest lepszy (poza metrem), a wręcz jest gorszy: dalej i otoczony polami (chociaż: dobra strona Wisły).
@Yuri_Yslin: Imo Chrzanów jest znacznie gorszy, ale długo będzie miał przewagę metra to jedno. Drugie ta 3 linia będzie właśnie upośledzona z tą przesiadką no i ostatnia.kwestia dla przyjezdnych słowo Praga to jest duży Red flag xd
Jak już będzie 3 linia. Optymistycznie bym liczył z 8 lat xd to wartość #!$%@? w kosmos


@DeoLawson: ta linia już jest wliczona w cenę obecnie xd. Zerknij na nazwę inwestycji, ceny w pobliżu m3 #!$%@?ło zaraz po tym jak rafau ogłosił przebieg

Uwagi?

@Yuri_Yslin: No ogólnie poza tym co sam zauważasz to też na pewno sama Victoria nie jest najlepiej ocenianym devem ale w tej cenie faktycznie nic lepszego
@Yuri_Yslin: gorczewska 240 to bardziej gorce niz chrzanow ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dla mnie jednak lepszy chrzanow, bo metro to imo deal breaker - stabilne 20 minut do centrum i nie trzeba marznac/umierac z goraca na przystanku.

Ale jak jezdzisz samochodem to ta praga lepsza niz chrzanow(szeligowska jest zakorkowana przez budowe metra). No i tez jest wiecej uslug, bo na tych chrzanowskich polach to jest srednio.
@Yuri_Yslin: Imagine urodzić się poza Warszawą, nigdy w życiu nie dostąpię szansy mieszkania obok metra w Chrzanowie. Pociąg odjechał, it's over dla chuopa ()
gorczewska 240 to bardziej gorce niz chrzanow ( ͡° ͜ʖ ͡°


@eehhh: na granicy Górcy (Górców?) i Chrzanowa dokładnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie jednak lepszy chrzanow, bo metro to imo deal breaker - stabilne 20 minut do centrum i nie trzeba marznac/umierac z goraca na przystanku.


@eehhh: No to prawda, chociaż ta smutna trzecia linia kiedyś będzie, a z Mińskiej będzie jakby
@Yuri_Yslin: Polecam poszukać po hasłach Metro Art, Kamionek. Z tego co kojarzę to to co zwykle przy Victoria Dom czyli że kurniki które są lepiej wycenione względem konkurencji. Materiałowo chyba podobnie jak inni deweloperzy bo czyli zależy kogo spytasz to powie, że ściany z dykty albo, że w porządku
@Demeanor2113: no właśnie szukałem typowych narzekań na ściany u tego deva i nie znalazłem tego dużo, muszę podpytać jeszcze z czego budynek i ściany będą ale znając życie to nie dadzą silikatu na działówki