Wpis z mikrobloga

Od 3 lat borykam się z postępującym osłabieniem i zanikiem mięśni w obrębie prawej kończyny górnej. Byłem poddany szerokiej diagnostyce neurologicznej, ale nie udało się ustalić przyczyny. Neurolog upierał się, że to od dyskopatii szyjnej, ale obraz kliniczny nie odpowiadał badaniu radiologicznemu, co potwierdził neurochirurg. Zależy mi na tym, żeby wreszcie dostać jakąś diagnozę i żebym mógł wdrożyć leczenie, gdyż bardzo, ale to bardzo potrzebuje maksymalnie sprawnych i zręcznych rąk do wykonywania swojego zawodu.

Ostatnio byłem u fizjoterapeuty, zaproponował diagnozę zespołu górnego otworu klatki piersiowej (thoracic outlet syndrome). Czy jest jakieś badanie obrazowe, które mogłoby potwierdzić albo wykluczyć tę diagnozę?

Z badań, które miałem dotychczas wykonywane to:
1. próba tężyczkowa (silnie dodatnia),
2. MRI kręgosłupa szyjnego (wypuklina C5-C6, przepuklina C6-C7 ale centralno-lewo-boczna a objawy występują w prawej kończynie górnej stąd stwierdzono brak korelacji klinicznej),
3. MRI głowy (czysty),
4. emg i eng splotu barkowego (prawidłowe przewodnictwo)
5. RTG całego kręgosłupa (skolioza ~42 stopnie skrzywienia wg kąta Cobba w odc piersiowym i ~22 stopnie w odcinku lędźwiowym)

Czy jest tu może ktoś kto borykał się z takim problemem i mógłby coś doradzić?

#medycyna #radiologia #fizjoterapia #zespolgornegootworuklatkipiersiowej #tos #thoracicoutletsyndrome #ortopedia #neurologia
  • 3
@GodComplex: opadnięcie lewej części twarzy,kącik ust i powieka, osłabienie lewej strony ciała głównie ręka(a jestem leworęczny)...

#!$%@? leczenie kanałowe zębów .
Badanie CBCT to ujawniło na zdjęciu było wszystko ok.
Wyrwałem chwasty.