Wpis z mikrobloga

Mirki z #bieganie , czy da się w 90 dni przygotować do #maraton? Na ten moment biegam dystanse 5,7,8,10,12 km. Bez jakiegoś planu - po prostu biegam. Dystanse od 10km zwykle z czasem 6:00-6:20/km. Domyślam się, że to ma znaczenie więc wiek,wzrost i waga 32lata 188cm 93kg.
  • 8
  • Odpowiedz
@mordoczlowieku ja się przygotowuje chociaż odradzali, w październiku robiłem półmaraton, teraz zaczynam z apka Nike Run Club, tam możesz mieć plan na bieg i zaproponowany trening na poszczególne dni, możesz sobie obczaic.
Ja z tym planem miałem wczoraj dłuższe wybieganie na 15km
  • Odpowiedz
@uhauha: A jaki jest sens tak #!$%@?ć? Dla przeciętniaka 4h to będzie dobry wynik, 5h to już jest TOP 80%. Sam się przymierzam do maratonu i celuję w okolice 4h, ale przy podobnych parametrach 10km biegam po 5:10-5:30.
Szybciej biegać nie zamierzam, bo zwykły maraton ma być pierwszym krokiem w górskie ultra, gdzie mimo wszystko powinno mi być relatywnie dużo łatwiej.
  • Odpowiedz
@mordoczlowieku: W 13 tygodni będzie ciężko, ale pewnie można. Pozostaje pytanie, czy to rozsądne i bezpieczne? Jak dla mnie to proszenie się o kontuzję.
Najpierw przebiegnij trochę kilometrów, aby przyzwyczaić organizm do obciążeń a o maratonie myśl za rok dwa czy trzy.
Jak chcesz poprawić tempo, to w tym roku skup się na przygotowaniach do zawodów na krótszych dystansach 5 km, później 10 km, bo wtedy będziesz w stanie coś przyśpieszyć.
  • Odpowiedz