Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #biznes #pieniadze #inwestycje #gospodarka #inwestowanie.

dlaczego jest tyle chętnych bab na tipsy w salonach kosmetycznych?

Płacić 200 zł co kilka tygodni to przesada.
Można sobie kupić lampę i lakiery i samej zrobić sobie pazury a te baby wydają tyle hajsu na pazury na które i tak nie zwraca uwagi, które po kilku tygodniach trzeba piłować. Dla mnie to przechodzi pojęcie jak może być tak rozrzutnym i wydawać hajs na takie głupoty tym bardziej że lakier do paznokci kosztuje 20 zł

Manikiuzystka teraz jest jednym z najbardziej opłacalnych zawodów, dziennie są w stanie zarobić 1-1,5 tys.
Koszty prawie żadne, lakiery, pilniki kosztują grosze.

Niektóre baby nie mają założonej działalności, nie płacą ZUSu. Więc spokojnie wyciągają hajs rzędu 15k-20k. Przyjmują w domu na czarno, koszty mają zerow.
Wiem, bo znam żonę kolegi która na fb wstawia posty z tipsami. Sprawdziłem w ceidg czy ma działalność gospodarczą założoną - nie ma. Wstawia kilka postów z tipsami i pisze ze terminy ma dopiero za 2 tyg wolne....
Wstawia zdjęcia z drogich wakacji, markowe ciuchy.
Tak sie robi biznes na głupich babsztylach zapatrzonych w pazury jak sroki w złoto.

Czy te karynki tipsiary są takie pewne siebie że mają odwagę wstawiać na fb tipsy, ogłaszać die i chwalić ze mają pozajmowane terminy i przy tym nie mieć działalności założonej? XDD
Jakby skarbówka je przeswitlila to by oddawały 80% zarobku. Czy one są takie glupie czy skarbówka się za nie nie chce wziąć? Posprawdzajcie te tipsiary w Cedig. Mało która ma działalność założoną, robią na czarno
  • 15
@piotr_p0lak: zależy ile jej się chce siedzieć. Przy aktualnych stawkach (a zanosi się na podwyzki) prowadząc działalność i wynajmując lokal to zostaje jej tak 10k około na czysto już. Jak siedzi od rana do wieczora to tak do 15k nawet dobije. Ale to na razie żeby zarobić na nowy lokal i zatrudnić ze dwie osoby, bo obecnie jest sama i juz nie wyrabia z ilością klientek.
@piotr_p0lak

Można sobie kupić lampę i lakiery i samej zrobić sobie pazury


Można, ale zajmuje to sporo czasu i żeby robić tak jak manicurzystka trzeba mieć już niezłą wprawę, zwłaszcza jeśli chodzi o jakieś wzorki, przedłużanie etc.

Robiłeś sobie samemu kiedyś paznokcie? Nie każdy chce sam się z tym #!$%@?ć w domu, jak może skoczyć do sprawdzonej babeczki i tam mieć szybko i sprawnie ogarnięte. I nie każdy ma do tego dryg.
@piotr_p0lak: a daj spokój, baby wydadzą po 200-300 ziko na jakieś pazury, a tutaj niedawno przecież jeden Miras wstawiał jak jego koleżanka nie chciała zapłacić elektrykowi podobnej kwoty za przeniesienie gniazdka bez kucia w ścianie. Ludziom się #!$%@?ło we łbach już konkretnie. Nie mają kasy żeby zapłacić za naprawę auta, remont czy postawienie domu a mają kasę na jakieś pierdoły czy przepłacone żarcie na dowóz.
@piotr_p0lak: No ja chodzę na paznokcie, bo muszę malować, żeby mi się tak szybko nie łamały (jakaś wada genetyczna, bo od zawsze tak mam, a nie mam żadnych niedoborów), a samej mi to kompletnie nie idzie. Tipsy to już raczej ostro wyszły z mody, jak już to żele. Sama nie lubię jak mam coś przyklejone do paznokcia, ale jak się komuś tak podoba to jego sprawa. Zresztą jak ktoś się czuje
Natomiast pomalowanie lakierem hybrydowym zajmuje z 1,5h, nakładanie żeli ponad 2h, więc jak pracujesz 8h i bierzesz 120 zł za hybrydę


@not_me: Jak ktoś się 2h #!$%@? z żelem to na chleb nie zarobi. Moja robi w 1,5h. Hybryda maks. godzina. Średnio 8 klientek dziennie i średni paragon 120zł. Ona jeszcze pedi robi i za to to już w ogóle kasuje jak za złoto bo nikt w okolicy tym się nie