Wpis z mikrobloga

Jestem posiadaczem działki i właśnie będę rozmawiać z drugim właścicielem działki obok mnie w sprawie wody.

Podejrzewam, że chce się zapytać, czy dołożę się do przyłącza, gdyż jego działka to jest 317/11 i 317/12 a moja za 317/13.

I tutaj mam pytanie mianowicie czy jeżeli jest założona woda do działki, czy to generuje dodatkowe kosza dla mnie które będę musiał opłacać ?
Działka stoi pusta i nie planuje nic budować aktualnie tam.

Druga rzecz, jeżeli on pociągnie wodę sam to czy później w przyszłości będzie problem się podłączyć ?

#dzialka #budowadomu #woda #budujzwykopem #pytaniedoeksperta
Malyburtownik - Jestem posiadaczem działki i właśnie będę rozmawiać z drugim właścici...

źródło: dzialka

Pobierz
  • 23
@vitovia: @koob Rozumiem a czy samo posiadanie przyłącza wody generuje jakieś dodatkowe koszty ?

Oraz teraz druga kwestia, jeżeli ja będę miał przyłącze wody to czy nikt tej wody nie będzie kraść.

Z tego co się orientuje to place aktualnie 25 zł rocznie za grunt tylko i wyłącznie.
Druga rzecz, jeżeli on pociągnie wodę sam to czy później w przyszłości będzie problem się podłączyć ?


@Malyburtownik: Ja się dogadałem z projektantem, że jak do sąsiada będą robić wodę (przez moją działkę) to u mnie postawią studzienkę z przyłączem.
Gdybym kiedyś się budował to nie będzie problemu się podpiąć do instalacji.
Kwestia taka, że u mnie gmina to będzie robić. Chyba bo już drugi rok i cisza.. Sąsiad ma studnie
samo posiadanie przyłącza wody generuje jakieś dodatkowe koszty


@Malyburtownik: jeśli podciągniesz sam zawór który jest w ziemi na linii wodociągu to nie masz żadnych kosztów ale działkę masz już uzbrojona w wodę. Jeśli założysz już podłącze na gotowo z licznikiem to płacisz tam jakieś opłaty abonamentowe. Problem jest taki że żeby założyć licznik musisz tam mieć jakiś budynek, bo nikt nie zalozy licznika w polu. Do tego będziesz musial go zabezpieczyć
@sobiera: @Catmmando @Capshov @marek22 @lougramm @janusz-lece @vitovia @ashmedai @Nobel210 @koob @vitovia @Gumaa.

Wołam was do odpowiedzieliście na moje pytanie.

Dobrze wiec jestem po rozmowie z właścicielem działek obok.

Sytuacja wygląda następująco miasto nie podłaczy teraz tam wody, bo za mało osób tam mieszka aktualnie 5 domów wybudowanych.

W PZP owszem jest i droga, ale wg mojego rozmówcy mogą oni robić tam coś dopiero za 10-15 lat @sobiera.

Aktualnie mieszkańcy
@Malyburtownik oczywiście że będą komplikacje. I to zaraz po pierwszej wizycie u architekta. Odbiory przez miasto to będzie droga przez mękę. Miałem taką samą sytuację jak ty. Wodociąg mieliśmy budować w drodze gruntowej a wymagania miasta były takie jak by to miała być autostrada. Wymiana gruntu, zagęszczanie itp.
@vitovia: u mnie (wlkp) normlanie dało się podłączyć wodę z licznikiem do pustej działki. Po prostu zakład komunalny studnie montował (foto), ale samemu mogłeś tylko trzeba było badania zrobić itp. Jak dom wybudowałeś to mogłeś przenieść się z konsolą do środka ale większość moich sąsiadów ma nadal w studni liczniki.
@Malyburtownik - jak nie chcesz się budować w najbliższych miesiącach - to możesz po prostu pociągnać rury i zaczopować" bez licznika
Piotropatra - @vitovia: u mnie (wlkp) normlanie dało się podłączyć wodę z licznikiem ...

źródło: studnia wody

Pobierz