Wpis z mikrobloga

#cpk
Rząd pis zatwierdził budowę CPK w 2017 roku. Przez 6 lat pokazano wizualizację, ostatnim rokiem całe moce przerobowe wrzucono w propagandę jak to będziemy bogaci jeśli niemce z ryżym nie zabioro jest to 100% prawa bo na jutubie tak mówią, w tym tempie w roku 2029 zostanie wybrany kolor płotu okalającego CPK
( najpierw szwagier musi otworzyć firmę z płotami )
Więc tak, wyplenić z projektu wszystko ale to wszystko co ma najmniejsze powiązanie z pisem. Fachowcy od pisu nie radzą sobie nawet z remontem pałacu, zatrudnić serio fachowców i spoko, niech myślą i działają.
Aha, znaleźć winnych którzy doprowadzili do sytuacji, że w 2019 roku Deutsche Bahn Cargo AG zostało w Polsce liderem w transporcie intermodalnym nad PKP Cargo, kto zaniedbał podstawę transportu, snując bajki o miliardach z lotniska
  • 14
@WielkiPowrut88: czyli niema nawet projektu, czyli nie ma nic. Lotniska nie projektuje się 6 lat. To nie jest elektrownia atomowa.
Spokojnie, zaraz wjedzie audyt na pełnej i okażą się te " Studia projektowe " imienia jana pawła
Jak wyjdzie wszystko git to pierwszy wszystko odszczekam
wszystkie projekty pisu są zawieszone w próżni, odsunięcie widma powstania atomu na wiele lat przez zmienianie lokalizacji na tę gdzie mają swoją ziemie jest niewybaczalne.
Gdyby
i okażą się te " Studia projektowe " imienia jana pawła


@Kroledyp: Dokumentacje przedprojektową robiły normalne firmy istniejące na rynku i działające od lat. W sensie te w mojej okolicy. To nie były jakieś pisowskie wydmuszki. Ot taka chociażby SYSTRA S.A. w konsorcjum ze swoim macierzystym francuskim odziałem
no dobra ale w 5 lat potrafili wybudować trochę stadionów i autostrady (aferka z chińczykami na a2 XD) a tutaj nic się nie dzieje praktycznie


@haabero: NIe wiem jak to się ma do lotniska bo mnie z racji tego że ma przechodzić mi pod domem interesuje segment kolejowy. O ile wiem oni nie mają specustawy tak jak gddkia więc tam temat samej decyzji lokalizacyjnej w zależności od przychylności wojewody może się
a tutaj nic się nie dzieje praktycznie


@haabero: nie no coś się tam dzieje, np sprzedali część Lotosu za 5 miliardów poniżej wartości Saudyjczykom by przejąć władzę absolutną nad Orlenem i zrobić z tego worek bez dna do kradzieży i rozdawnictwa. Na szczęście w porę oderwaliśmy złodziei od władzy i prokuratura już tam wjeżdża z buta.
@Kroledyp nie uważasz, że skrajną ignorancją jest mówić, że przez 6 lat tylko pokazano wizualizację? Nie zrobiono nic w jakimś specjalnie przeciągniętym czasie, jeśli chodzi o pozyskiwanie niezbędnych decyzji, pozwoleń, projektów, realizacji przetargów i wywłaszczeń (przed decyzją lokalizacyjną to Program Dobrowolnych Nabyć). Projekt budowlany lotniska jest na finiszu, ale CPK to nie tylko lotnisko, które stanowi 20-30% całego projektu.