Wpis z mikrobloga

Ostatnio wysłałem 2 paczki przez przesyłkę olx i dziś obaj kupujący odebrali je i zostałem oszukany. W pierwszej wysłałem jedną gre za 20 złotych i kupujący stwierdził że wysłałem mu puste pudełko dvd bez płyty, instrukcji czy okładki.
W drugiej paczce również wysłałem 8 gier tyle, że na ps 4 i cena paczki wyniosła 500 zł i również kupujący stwierdził, że wysłałem puste pudełka czarne pudełka bez niczego.
Jak mam udowodnić olxowi, że wysłałem te gry, nie nagrywałem przecież jak pakuję te paczkę ani nic. Oni serio zrobili zdjęcia jakichs pustych plastikowych pudełek i twierdzą, że to ja im je wysłałem.
Co mam napisać do administracji olx. O ile stratę za pierwszą paczkę przeboleje to druga była warta 500 zł. Czy jest szansa że olx jednak przeleje mi pieniądze bo płatność na razie jest zablokowana.
Czy po prostu jak się trafi na takiego cwaniaka to olx nic z tym nie robi bo staje bo stronie kupującego. Kupowałem i sprzedawałem wiele razy coś z przesyłką olx i pierwszy raz coś takiego mi się trafiło. Mam kilka pozytywnych ocen jako sprzedający na olx. Może to jakoś wpłynie na ocenę administracji. Czy jak olx nie przeleje mi pieniędzy to czy pójście na policję ma sens. Mogę jakoś udowodnić, że wysłałem te gry?

#olx #allegro #oszukujo #oszustwo #scam #januszeolx #januszebiznesu #pytanie #inpost #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@borsuk321: a jak ja pójdę na policję, to kupujący będzie mógł zrobić zdjęcie, że wyjmuje puste pudełka z koperty, a jak ja mogę udowodnić, że wysłałem normalne gry
  • Odpowiedz
@kamilek123 To tak nie działa na olxie, kupujący ma udowodnić że został oszukany a nie na odwrót. Dlatego zawsze nagrywam unboxing paczki. Jeśli nie nagrali to niech się gonią
  • Odpowiedz
Olx nie ma prawa nie ma mandatu do przeprowadzania procesu ułatwiania pracami ostrzez ich udaniem się do prawnika i napisaniem do UOKiK i zażądaj zwrotu twoich środków ponieważ OLX nie ma prawa mandatu ani nie wydaje sprawiedliwych wyroków. Gnoje mają przecież pakiet ochronny pobierają haracz ale #!$%@? twoje środki są zakładnikiem rozumiesz to?
  • Odpowiedz
@kamilek123: nie czytales tagu ale czy to ciebie obwinia? W regulaminie nie kaza nagrywac pakowania. Zagroz #uokik znam osobe co olx tak okradlo na kilka zlotych, kazali pisac na jakeis #!$%@? maile (nawet nie w domenie olx.pl, ze slowem test itd) a na te wiadomosci nikt nie odpisal i cyk nagle info ze straciles kase bo jakis penis z OLX stwierdzil jak jackowski gdzie jest prawda i kto
  • Odpowiedz