Wpis z mikrobloga

#ender3 #drukarki3d #druk3d

Posiadam obecnie endera 3 który ma założony czujnik poziomowania stołu HallON v3 , płytę główną SKR MINI E3 V3.0 (musiałem się napracować by połączyć te dwie rzeczy w oprogramowaniu) i kilka drobnostek ( np. nóżki, oświetlenie ).

Wczoraj padł mi czujnik temperatury stołu, ender zgłasza błąd przy uruchamianiu (bo temperatura rzekomo dochodzi do 300 st), po odpięciu czujnika uruchamia się.

Stwierdzam że nie warto już w to inwestować, lepiej wymienić na coś lepszego( zwłaszcza że wymiana tego czujnika nie wydaje mi się prostą robotą). Ile mogę wziąć za Endera 3 w tym stanie? Pewnie będę też szukał czegoś porządnego do 1500 zł, ale to jak będzie więcej kasy
  • 7
  • Odpowiedz
@kepak: Jeśli będziesz sprzedawał uszkodzoną, to jej wartość znacząco spadnie, a grono potencjalnych kupujących mocno się zawęzi. Więc lepiej naprawić i dopiero sprzedawać, zwłaszcza że wymiana tego czujnika w wydaje się prostą robotą.
pangolin - @kepak: Jeśli będziesz sprzedawał uszkodzoną, to jej wartość znacząco spad...
  • Odpowiedz
Będziesz sprzedawał modzoną i uszkodzoną. W nieznanym stanie. Jeśli mam być szczery, to ja nie utopiłbym w to więcej niż 300 pln, ale, wiadomo, reklama dźwignią handlu. Że musiałeś się z softem męczyć (cokolwiek to znaczy) to też nie zachęca, bo znaczy, że kupujący pewnie z Twoją wersją fw utknie. Masz już więc dwie skrajne opinie dwóch niezależnych rabinów. Rojber Ci dobrze radzi (niezależnie od tych swoich laczków), napraw, to może to
  • Odpowiedz
Nie wiem jak, ale naprawił się


@kepak: czyli masz po prostu przetarty przewód termistora, który "ledwo kontaktuje" gdzieś.
Ponieważ czujnik jest NTC, czyli im niższa rezystancja = to znaczy że jest wyższa temperatura - to pomiar wysokiej temperatury oznacza niską rezystancję... Jeśli temperatura ci leci do 300'C to znaczy że jest zwarty do masy (bo 300'C to chyba software limit w enderze i marlinie firmware, gdy pomiar z ADC jest minimalny)
  • Odpowiedz