Wpis z mikrobloga

Zostałem znokautowany życiowo przez jakiegoś brudasa, który mi się wbił na pakę. Brudas uciekł w las, ja mam problem.

Pismo przyszło i mam zapłacić 6000 funtów za małpę, która przez dach wbiła się do mojego auta na pakę i chciała do Wielkiej Brytanii.

Ma ktoś jakieś rady? Byłbym wdzięczny...

#transport #busiarze #uk #zycietruckera
  • 22
  • Odpowiedz
@Delo: napisz odwolanie, tylko nie zapomnij uzyc sformulowan typu malpa, brudas. no i upewnij sie, zeby zrozumieli, ze nie piszesz o tej brudnej malpie, ktora nie zabezpieczyla i nie sprawdzila pojazdu bo jeszcze ci podniosa kare ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Delo

jednego nie rozumiem, jak sa tak wysokie kary, to dlaczego kierowcy nie podjezdzaja zaraz po przekroxzeniu granicy i niech sluzby same sprawdzaja a jak znajda, zajma sie delikwentem
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 5
@Steven_Hyde: jestem cywilizowanym człowiekiem i nie sądziłem, że można zachowywać się tak dziko. Przez dach wbił się gość do mnie na pakę, jak małpa. Jak mogłem zabezpieczyć pakę przed gościem, który działa na takich wysokościach? Dach busa to jest ok. 3,50 m.
  • Odpowiedz
@Delo: Na start to do UK bym już nie wjeżdżał bo jeszcze będą kazać płacić na miejscu. Nic poza prawnikiem ci nie doradzę. Wiem, że kiedyś koledzy mieli takie akcje ale to było z 5 lat temu i wtedy jeszcze nie dawali takich kar.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@Evarrrez: no zatrzymali, ale suma summarum i tak został wypuszczony, a ja muszę się męczyć teraz. U Ciebie było zrobione wszystko oficjalnie tak jak być powinno, a u mnie to była czwarta wizyta w UK i nie miałem tych papierów. Ogólnie wszystko poszło raz dwa, chwila moment przez maile. W sumie to nawet nie wiem skąd mieli mojego maila, bo tylko służbowy był na pieczątce.

@Cebulix @dreadingit takie
  • Odpowiedz
  • 0
@Delo nie znam nikogo, komu udało się wyprzeć tej kary. Prowadziłeś karte bezpieczeństwa? Jest to zawsze jakaś podstawa
  • Odpowiedz
@Delo przez dach, pod samochodem. U nas w firmie nie wiem jakim #!$%@?, ale raz po kryjomu do kabiny wszedł i schował się na górnym łóżku. Kierowca jak go zobaczył to szybko #!$%@?ł na zewnątrz XD
  • Odpowiedz
  • 0
@oskrz @Evarrrez
jeszcze warto dodać do odwołania, że ma się jakiś podpunkt w regulaminie zakładu albo BHP odnośnie sprawdzania pojazdu na każdym parkingu pod kątem lekarzy i inżynierów
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@oskrz: @Evarrrez ja nawet nie chce się wypierać kary, ale chodzi o jej wysokość. 30 000 złotych? Niech mnie wsadzą do więzienia jak alimenciarzy i tyle. A UK już nigdy w życiu, gra nie jest warta świeczki.
  • Odpowiedz
@Delo jak tyle dostanę to też #!$%@? to UK i niech mi próbują ściągać z polskiego konta. Myślę że zanim zaczną cokolwiek działać to pewnie minie kilka lat. Znam kierowcę co myślał że firma mu karę opłaciła to listownie wezwanie do zapłaty dostał dopiero po 2 latach niby
  • Odpowiedz
@oskrz swoją drogą daj znać szefowi że ostatnio zmienili wzór i jest on dostępny na stronie internetowej Anglii i lepiej korzystać z oficjalnego
  • Odpowiedz
  • 1
@Evarrrez po prostu warto dodać każdą pierdołe, która potencjalnie może chociaż zmniejszyć karę. Jednemu kierowcy pomogło również wysłanie swoich zarobków z ostatnich 3 miesięcy i znacząco zmniejszyli te kwotę
  • Odpowiedz