Wpis z mikrobloga

@umcumcumcbejbe: Te akcje nie należą do brokera wiec nie można ich sobie zabrać na poczet jakiś długów, on jest tylko pośrednikiem i nawet jak upadnie to dalej należą do Ciebie. Raczej tylko tylko kwestia obrania drogi prawnej, aby odzyskać dostęp przez innego brokera
@levzor:
za [https://inwestomat.eu/czy-warto-miec-konto-w-interactive-brokers/]
Czy Interactive Brokers jest bezpieczne?
Podstawą w opisywaniu i rozumieniu oferty Interactive Brokers z perspektywy polskiego inwestora jest to, że mimo że korzystamy z usług amerykańskiej firmy, to umowę podpisujemy z jej irlandzkim oddziałem, który od kilku miesięcy obsługuje polskich klientów (wcześniej był to oddział węgierski). Sprawia to, że konta polskich klientów podlegają teraz irlandzkiemu systemowi ochrony i odszkodowań dla inwestorów (ICS), a więc zabezpieczone są
@essalysolu: faktycznie, ale dochodzą jeszcze kwestie
dodatkowe ubezpieczenie na 30mln $ w Lloyd łącznie na wszystkich EU klientów
i jeśli trzymasz amerykańskie papiery to najprawdopodobniej podlegają pod 250k ze SIPC, bo są trzymane przez amerykański IBKR
do tego spółka akcyjna, co 3 miesiące jest raport z ich kondycji finansowej więc strach jakby mniejszy xd

"Interactive Brokers Ireland Limited ("IBIE") custodies certain of your securities positions with its US affiliate, Interactive Brokers
@levzor: nie mam paranoi, jesli nei robia walkow i faktycznie akcje sa na moje naziwsko to tego nie strace, ewentualnie wolna gotowke. Ale updaek tego brokera jest mniej prawdopodobny niz bankructwo polski. Wsiadajac codziennie do samochodu nie rozkminiam, ze jest bardzo duza szansa ze zgine i jakos to sie kreci