Wpis z mikrobloga

„Prześledźmy wstecz pary współczesnych wyższych naczelnych, aż do łączącej je czarnej kropki. Liczby po lewej stronie wskazują procentową różnicę pomiędzy cząsteczkami DNA współczesnych naczelnych, liczby po prawej stronie wskazują zaś oszacowaną liczbę milionów lat, które upłynęły od czasu, gdy para ta miała wspólnego przodka. Na przykład szympans zwyczajny i bonobo różnią się w 0,7 procent ich DNA i oddzieliły się od siebie około trzech milionów lat temu. My z kolei różnimy się naszym DNA w 1,6 procent od obu szympansów i oddzieliliśmy się od ich wspólnego przodka około siedmiu milionów lat temu; goryle natomiast różnią się w 2,3 procent DNA od nas i od szympansów, a oddzieliły się od naszego i szympansów wspólnego przodka około 10 milionów lat temu”

Fragment z książki
Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem
Jared Diamond

#ciekawotki #biologia #ewolucja #nauka #ksiazki #czytajzwykopem
hellyea - „Prześledźmy wstecz pary współczesnych wyższych naczelnych, aż do łączącej ...

źródło: IMG_5413

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@hellyea: Ostatnio na kanale "Magia Natury" oglądałem materiał na temat takich komentarzy które są zamieszczane pod filmami tego autora i jakoś tak nie mogłem się powstrzymać na sam widok słowa "ewolucja" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@ZielonaOdnowa: ja sobie wtedy wyobrażam inne zwierze, które wykształciło jakąś pro-cechę w danym obszarze, np. Takiego wieloryba, który jest super wielki. I ten wieloryb mówi: jestem taki zajebiście największy, wyróżniam się, więc niemożliwe, żebym był wynikiem jakiejś tam ewolucji! Jestem tak zajebisty, że jedynie jakiś bóg mógł mnie stworzyć, to przecież oczywiste. Nie to, co ten cały pozostały plebs na naszej planecie”. XD
  • Odpowiedz
@hellyea: W restauracji na Titanicu pewnie były żywe homary do wyboru przez klientów, jakie one musiały być zdziwione, ze bóg utopił cały ten statek, żeby je uwolnić.
  • Odpowiedz