Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wyborem dobrego krzesła aby zadbać o kręgosłup, bo pracuje przy komputerze po kilkanascie h dziennie. Mam 183cm wzrostu. Co byście wybrali z tych foteli które sobie wyselekcjonwałem wstępnie.

#fotelergonomiczny #krzeslobiurowe #ergonomia #ergohuman #hermanmiller #kinnarps #programista15k #programowanie #pracait #pracazdalna

Jaki fotel wybrać?

  • ERGOHUMAN ENJOY R HRMA 24.4% (11)
  • ergohuman 2 basic 20.0% (9)
  • Kinnarps 9000 55.6% (25)

Oddanych głosów: 45

  • 9
  • Odpowiedz
@kubekdudek: Mam Ergohumana i powiem tak, jak nie zadbasz o kręgosłup, to najlepszy fotel nic nie da. Sam fotel po jakimś czasie zaczął dość mocno strzelać, a część podtrzymująca lędźwie nie jest już tak sprężysta. Po prostu po jakiś 3 latach się wyrobił. Mimo wszystko nie siedziałem na czymkolwiek bardziej wygodnym.
  • Odpowiedz
@kubekdudek: ergohuman jest strasznie przereklamowany. Tylko 3 stopnie regulacji kąta oparcia, siedzisko trochę za krótkie, podparcie lędźwi niewygodne. Słabo jak na fotel za ten hajs
  • Odpowiedz
  • 0
obecnie mam jakiś fotel składak i plecy nie bolą ani nic, ale jest na nim możłiwa tylko pozycja leżąca tzn. oparcie odchylone do tyłu z kątem ok 60 stopni i troche się obawiam wpływu tej pozycji na kregosłup
  • Odpowiedz
@kubekdudek: proponuję się ze mną dogadać to zrobię Tobie dobra pufę, zamiast piłki do siedzenia, za ułamek tych cen, a o wiele lepszą dla kręgosłupa, bo pozwalająca cały czas się ruszać na siedzisku
  • Odpowiedz
@Tojuztrzeciekonto: Potwierdzam, może i nie codziennie, całe życie zgarbiony, zacząłem dymać na siłkę 3 razy w tygodniu, a w pozostałe dni basen i nic tak nie prostuje kręgosłupa jak ćwiczenia na plecy, początkowo się zmuszałem do chodzenia prosto, plecy naku*wiały mocno, ale potem jak się już wyrobiły mięśnie podtrzymujące proste plecy to ło panie. Człowiek prosty chodzi bez problemu.
Ale Fotel i tak ma sporo do rzeczy, wygoda i dobra psotura
  • Odpowiedz