Wpis z mikrobloga

Niebiescy to straszni materialiści. Ja bym wolała hajs przeznaczyć na rozwój osobisty, hobby, podróże, poznanie innej kuchni, wspomnienia, spotkania z ludźmi, prezenty dla bliskich, pójście do lekarza, odłożyć na emeryturę czy jak już coś kupić to nowe fajne ubranie, nowego laptopa, czy wesprzeć jakieś schronisko. Tymczasem mój niebieski powiedział mi, że planuje mi kupić nowy samochód (co najmniej z 2015 roku). Po co, jak mój samochód jest dobry, nie psuje się i nie rdzewieje? Albo chciałby kupić nowy telewizor, bo jego duży telewizor już nie jest tak duży w porównaniu do nowoczesnych, ogromnych telewizorów.

Po chooy xD

Zastaw się a postaw się kurła.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #p0lka #pieniadze
  • 39
Tymczasem mój niebieski powiedział mi, że planuje mi kupić nowy samochód (co najmniej z 2015 roku)


@AlienFromWenus: auto, które ma maksymalnie 9 lat. Żadna nowość.

hobby


@AlienFromWenus: jak bym ci powiedział, za ile teraz rower kupiłem, to byś zawału dostała.

, spotkania z ludźmi, prezenty dla bliskich


@AlienFromWenus: czyli rozwalenie kasy dla samego rozwalenia kasy.

na rozwój osobisty


@AlienFromWenus: och tak, mityczny rozwój osobisty. Bez takiej kasy to
życie nie polega na tym żeby wegetować


@onepnch: Dokładnie o to chodzi.

Jak chłop ma oszczędności na czarną godzinę, to w czym problem nadmiar wydać? Sam tak robię. Mam pewną kwotę odłożoną, w razie jakichś niespodziewanych sytuacji, a resztę wydaję na siebie (pomijam fakt, że i tak się dalej samo odkłada, ale to nic nie szkodzi).
@onepnch: Chłopie ludzie dalej to kupują, właśnie przed chwilą miałem typa, który się pytał o "radę". Chciał kupić Ford z 2015 roku z uszkodzonym silnikiem za 30k xD. Gdzie sam silnik najtańszy na allegro 11k. No i pytam chłopa czy widzi pewien związek pomiędzy tym, że w tym aucie padł silnik i ceną używanych? Oczywiście, że nie xD No i krótki wykład z prawa popytu i podaży poszedł. Dopiero doszło wreszcie
@ziomus13 Różnie to bywa, niektórych po prostu nie stać. Jak ostatnio kupowałem auto to chciałem dać max 20k ale w końcu kupiłem za ponad 50k bo mi pykło fajne z polskiego salonu używane z czystą kartą a w granicach 20-30k to nic ciekawego nie było. I jeździ dalej bezproblemowo więc rozumiem jak ktoś nie chce zmieniać czegoś co działa ale z drugiej strony też byłem i przetrzymałem auto zbyt długo i wydatki
@AlienFromWenus:
"Kurła, te różowe to dopiero są materialistki. Ja bym wolał zainwestować hajs w sensowny samochód, co najmniej z 2015 roku, żeby nie trzeba było co chwilę naprawiać. Po co mi nowe fajne ubranie, skoro stare się nie zepsuło? A ten laptop? Przecież jeszcze działa, po co wywalać pieniądze w błoto. I te podróże, kuchnie, spotkania – po co to wszystko, skoro można mieć porządny telewizor, żeby zobaczyć coś porządnie? Moja
@onepnch: Niektórych nie stać, ale sporo jest też osób, które nie potrafią sensownie zarządzać swoimi pieniędzmi. Najbardziej rozwalają mnie sytuację jak ktoś kupuje 10 letnie BMW X6 albo jakieś GLS za 150 tys z przebiegiem 250k. Później Ci sami ludzie mają problem z wydaniem 10k na serwis tego samochodu i swoją złość przelewają na mechaników. Przecież to jest totalna abstrakcja.
@AlienFromWenus:

Może niebieski wie, że twój samochód jest tak stary, że za rok albo dwa będzie musiał płacić podatek od starego samochodu?
https://moto.rp.pl/ekologia/art39196301-nowy-podatek-juz-w-przyszlym-roku-duzo-zaplacisz-za-stare-auto-spalinowe
Albo paliwo po zmianie domieszki na E10 od nowego roku go drożej wychodzi, bo lejecie PB98?
https://e10.klimat.gov.pl/

Natomiast ty brzmisz jak konformistka, zakupoholiczka.

On jest zły, bo kupuje większy telewizor, ale ty chcesz laptopa i już wtedy jest git. On chce polepszyć wasz codzienny komfort życia lepszym samochodem,
auto, które ma maksymalnie 9 lat. Żadna nowość.


@G06DbT: @onepnch

Niebiescy, co z wami jest nie tak xD
Skupiacie się na nieistotnym szczególe i jeszcze jak się napisze "co najmniej" co oznacza "minimum" to i tak uznajecie to za brak widełek a konkretną informację i się wyśmiewacie zamiast pomyśleć, że to zależy od konkretnego samochodu, że jestem 9 letni będzie lepszy od innego załóżmy 2 letniego. W ogóle zero myślenia
Jakbym
@AlienFromWenus Inna by się cieszyła że facet o nią dba. Też bym nie chciał żeby moja kobieta jakimś gruzem 20 letnim jeździła. Z tobą chyba coś jest nie tak bo się rzucasz o wydawanie a sama podajesz jakieś idiotyczne przykłady marnowania pieniędzy. Schronisko xD Bitch pls
Niebiescy, co z wami jest nie tak


@AlienFromWenus: ze mną jest wszystko w porządku. Bo ja się nie odklejam na forum ze śmiesznymi obrazkami przez to, że ktoś chce sobie kupić nowsze auto.

A choćby nawet sobie nowe chciał kupić, to wszystkiego najlepszego, bo ja też takie miałem. I przy następnej okazji także kupię sobie nowe. Bo ty nie rozumiesz tego, że im auto starsze, tym więcej potencjalnych problemów.

No i
jak bym ci powiedział, za ile teraz rower kupiłem, to byś zawału dostała


@G06DbT:

Ale to jest przecież hobby, ja też z racji hobby kupiłabym sobie stół w cenie o której ci się nie śniło.

czyli rozwalenie kasy dla samego rozwalenia kasy


@G06DbT:

Dla ciebie to rozwalenie kasy, dla mnie nie. Wolę "rozwalić" kasę na coś dzięki czemu będę mieć wspomnienia na starość zamiast wegetować w złotym zamku.

och tak,
Moja żabcia ma wóz z 2019 i też jej truje, żeby pozwoliła sobie go zmienić


@ziomus13:

Ale po co? Jeśli nie chce to nie chce. Kto go kupi? Ty? Za swoje czy za jej? Jeśli ona oszczędza na coś innego to dlaczego na twój rozkaz ma przeznaczyć swoje oszczędności na nowe auto jeśli stare jest dobre?