Wpis z mikrobloga

Praktycznie codziennie wychodzi jakaś nowa afera czy nieprawidłowość związana z rządami Zjednoczonej Prawicy a ludzie się dalej dziwią, że nowy rząd chce dobrze przeanalizować tak gigantyczne projekty jak #cpk czy #atom

No najlepiej to na ślepo w to wejść, na pełnej k..., bez trzymanki. Po co jakieś analizy, kontrole i inne bzdety. Jeszcze coś wykryją...

#bekazpisu #polityka
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a ludzie się dalej dziwią, że nowy rząd chce dobrze przeanalizować tak gigantyczne projekty jak #cpk czy #atom


@josedra52: niestety widzą z jakim motłochem mają do czynienia, więc tak czy inaczej zrobią ten audyt jak trzeba, tyle że po cichu XD
ewentualnie w przypadku nadużyć wypuszczą raport końcowy z dowodami, że np. pisowcy wykupili grunty w celu odsprzedaży 100x drożej
wygląda na to, że nauczyli się
  • Odpowiedz
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu tak zwane perpetuum pisole.
Mam takich ludzi w rodzinie, ja już do tej "argumentacji" przywykłem. Ba, długo sam ją stosowałem (wiadomo, Tusk zły, Kaczyński najlepszy). Ale no nie, to co pis robił przez dwie kadencje to jest skandal /łagodnie mówiąc). O ile w latach 05-07 jeszcze można było mieć jakieś podejrzenia, że aż tak źle nie jest, tak 15-23 to było deptanie wszystkiego, co ludzie wypracowali jako społeczeństwa przez swoją historię.

Być może to nie będzie odpowiedź na twoje pytanie, ale odnośnie Tuska Niemca to tak - pisowcom nie podoba się jego nazwisko i imię, bo uznali lata temu (oczywiście jakieś debile pokroju Pietrzaka), że to niemiecko brzmiące. Po drugie - wywodźi się on z Pomorza, więc co lepsi odklejeńcy uznali, że to jakiś, ponownie, niemiecki polak. Po trzecie - ten dziadek w wermachcie. Pal licho, że on był tam wcielony siłą (albo to, albo więzienie, jak to było u zaborcy, wybór, jak w mordę strzelił), wg pisowców poszedł dobrowolnie XD. Oczywiście jakichś twardych dowodów, typu pan Tusk strzelał do Polaków albo coś brak. No ale słowo się rzekło więc z automatu musiał pewnie uwielbiać Rajch, malarza i całą tą wojenną otoczkę. Logiczne to przecież jest.

Potem są jeszcze argumenty z bólem dupy, że jak to polak się chce dogadać z Niemcami, to skandal. Co tam, że sąsiad, że największy eksport, że to silna gospodarka i wiodące politycznie państwo w Europie - nie i hui, bo wojna kiedyś była. Był też ból dupy, że Tusk sobie tak z Merkel dobrze i swobodnie rozmawiał, że umie po niemiecku mówić (wiadomo, język wroga, nie wolno go znać). A, no i mieli ból też o to, że jak Tusk dostał propozycje zamiany ręki premiera na przewodniczącego największej partii w europarlamencie, to skok na kasę i zdrada Polski
  • Odpowiedz
@buczubuczu: Pierwsz rzady pis nie byly takie zle. Chociaz sam takiej swiadomosci nie mialem az. Wtedy te mundurki i konferecje dla radia maryja tylko mnie triggerowaly. Pod koniec rzadow PO uwazalem, ze wladza ich zdeprawowala. Ze bardzo odbojali w lewo i nastepna kadencja pis nie bedzie taka az zla. Troche w prawo troche w lewo i jakos bedziemy szli do przodu. Poza tym jeszcze Komorowski jako prezydent mnie zniechecil strasznie.
  • Odpowiedz
@TeoriaWielkiegoPrzegrywu: hmmm a pokażesz mi chociaż jedno dobre opracowanie o jakimkolwiek polityku przewidującym zachowanie jakiegokolwiek polityka w przyszłości?
Zdecydowanie łatwiej analizować przeszłość. Przykładowo ja szukam dobrego opracowania które wskazałoby chociaż jedna rzecz która Tusk zrobił korzystną dla Polski przez 5 lat kiedy był przewodniczącym Rady Europejskiej. Możesz mi podać źródła zaprzeczające tezie, że nie zrobił nic dobrego?
  • Odpowiedz
@andryu1992: Na podstawie zachowania w przeszlosci mozna zakladac w pewnym stopniu jak dany polityk zachowa sie w przyszlosci. Jezeli jest Niemieckim agentem i jest to powierdzone, to z duzym prawdopodobienstwem bedzie dzialal na rzecz Niemiec.
Jego stanowisko jako przewodniczacego nie bylo miejscem do zalatwiania spraw dla Polski. A jezeli chodzi o to czy jego przewodnictwo bylo dobre dla Polski w ogolnym rozrachunki wystaczy wpisac "sukcesy i porazki Donalda jako Przewodniczacego
  • Odpowiedz
Zdecydowanie łatwiej analizować przeszłość. Przykładowo ja szukam dobrego opracowania które wskazałoby chociaż jedna rzecz która Tusk zrobił korzystną dla Polski przez 5 lat kiedy był przewodniczącym Rady Europejskiej. Możesz mi podać źródła zaprzeczające tezie, że nie zrobił nic dobrego?


@andryu1992: nie sądzisz, że robienie na takim stanowisku czegoś specjalnie dla Polski byłoby nadużyciem? Skoro był przewodniczącym Rady Europejskiej, to chyba powinien robić dobrze dla UE, w tym i dla nas
  • Odpowiedz
czyli nie sprawdzając kto za co i za ile dostał pieniędzy brnąć dalej ale teraz już kontrolować?

No czy to poważne? Moim zdaniem nie.


@Hethrir: A czy ja coś takiego napisałem? Niech sobie sprawdzają ile chcą, nie trzeba przerywać projektu żeby sprawdzić jak był dotychczas realizowany.
  • Odpowiedz