Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wymienić 3 potencjometry na zdjęciu w wzmacniaczu gitarowym bo się popsuły i szaleją. Byłem z tym u chłopa i powiedział, że on nie ma takich potencjometrów i jeżeli mu przyniosę to on zrobi robociznę.

Mój problem i pytanie do Was to skąd mam wiedzieć który potencjometr kupić? Z wyglądu wychodzi na to, że będzie to jeden z tych: https://amptone.pl/562-9mm-standard ale ich wartości nic mi nie mówią bo nie wiem jaką rezystancje mają te w wzmacniaczu.

Macie pomysł jak to rozegrać? Czy łatwo będzie chłopu sprawdzić rezystancję tego co jest w wzmacniaczu? Ja bym kupił po 3sztuki wszystkich dostępnych i mu je podał :P

#elektronika #gitara
Brydzo - Potrzebuję wymienić 3 potencjometry na zdjęciu w wzmacniaczu gitarowym bo si...

źródło: Screenshot 2024-01-18 181854

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Brydzo: najpierw sprawdź co to za wzmacniacz. potem szukaj schematu tej płytki z oznaczeniami, a potem pytaj na szerszych forach, gdzie masz większą szansę na odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Brydzo: A nie masz znajomego z takim wzmacniaczem? Najlepiej to wylutować te. Pomierzyć i kupić podobne/takie same. Bo zakładam że mierzyć tych co masz nie ma sensu (pisałeś że wariują). BTW skąd pewność że to potencjiometry nawalają skoro ich nie mierzyłeś?
  • Odpowiedz
  • 0
@walokid: a co innego może zmieniać ustawienia dźwięku w wzmacniaczu? Jeżeli jest to coś innego niż wymiana potencjometrów to idę to badziewie w-----ć do kosza bo nikt mi się nie podejmie naprawy tego :/

Nie znam nikogo z takim samym wzmacniaczem, to nie jest popularny model.
  • Odpowiedz
  • 0
@bukszpryt: tak, nie ma nic ciekawego. Żadnych konkretnych wyników na anglojęzycznych i polskich forach. Same potencjometry znalazłem szukając po wyglądzie bo rozebrałem wzmacniacz.
  • Odpowiedz
  • 0
@bukszpryt: to na chłopski rozum na schemacie jest napisane 10kB i potencjometr z takim oznaczeniem jest dostępny do kupna. Myślisz, że to będzie to?

Tak ktoś tłumaczy czym jest to "B": "10k is the max resistance this pot will provide, and A or B indicates whether it is a linear taper (B) or a logarithmic taper (A)"
Brydzo - @bukszpryt: to na chłopski rozum na schemacie jest napisane 10kB i potencjom...

źródło: Screenshot 2024-01-18 192117

Pobierz
  • Odpowiedz