Wpis z mikrobloga

Witam Panowie, jest taka sytuacja że dostałem pozew o alimenty w wysokości 1800 zł, moje zarobki wynoszą około 10 tys., mam również wydatki w kwocie 4 tys. ( kredyty, rachunki ), moje pytanie brzmi, czy to jest realne by ona wygrała w sądzie ? Mieszka w bloku z " kolega " i z moim synem, czy mam szanse by zejść do 1 tys. ? Mam również zdjęcia jak ex pisała mi że " minimum 1500 zł ".Witam Panowie, jest taka sytuacja że dostałem pozew o alimenty w wysokości 1800 zł, moje zarobki wynoszą około 10 tys., mam również wydatki w kwocie 4 tys. ( kredyty, rachunki ), moje pytanie brzmi, czy to jest realne by ona wygrała w sądzie ? Mieszka w bloku z " kolega " i z moim synem, czy mam szanse by zejść do 1 tys. ? Mam również zdjęcia jak ex pisała mi że " minimum 1500 zł ".
#zwiazki #prawo
  • 26
  • Odpowiedz
@nonszalancki: zależy od potrzeb dziecka ale raczej przy twoich zarobkach nie liczyłbym na łagodny wymiar, w sensie nie będą one miały większego znaczenia dla sprawy. Liczyć się będzie to jakie są potrzeby dziecka, czy na coś się leczy, jakie ma zajęcia etc
  • Odpowiedz
@nonszalancki: żądaj potwierdzenie wydatków na dziecko, a na paragonach ze sklepu szukaj pozycji z alkoholem i papierosami. Później tylko drąż temat i zrób z niej alkoholiczkę mieszkającą w melinie. Będzie śmiesznie na sali sądowej.
  • Odpowiedz
@nonszalancki: na 95% ci klepną tyle. tr pozostałe 5% jak się szybko ogarniesz.

nawet jak stracisz prace będziesz musiał nadal płacić, "bo możesz znaleźć sobie nowa"

ty potrzebujesz dobrego papugi a nie porad na portalu ze śmiesznymi obrazkami..
  • Odpowiedz
  • 6
@vvv-vvv na syna? Zazwyczaj kończy się tak że matka z tego przewala na paznokietki i wycieczki z nowym gachem.
Aliementy to jakieś kuriozum. Powinny być opartę o realnymi wydatki z przed 3 miesiecy udokumentowane paragonami, a nie że ktoś przyklepuje 2000zl bo tak sobie uwidzi jedna z drugą
  • Odpowiedz
@nonszalancki jakbyś miał opiekę naprzemienną to możliwe że tylko rachunki za zajęcia dodatkowe dla syna byś płacił ale jak w ogóle nie walczyłeś o opiekę i nawet nie złożyłeś wniosku o to, to teraz przyszedł pozew o alimenty. Widujesz się w ogóle z synem? Bo to moze wpłynąć na wysokość kwoty alimentów
  • Odpowiedz