Wpis z mikrobloga

Cześć, dla kontekstu dodam, że pracuje w sporym korpo, a od momentu kiedy jeden z kolegów został moim kierownikiem to konsekwentnie jest mi odmawiany Home office. Mam dwójkę dzieci i tak się składa ,że akurat jutro nie mam z kim młodszej zostawić na 2h. Myślałem że po nowelizacji ustawy nie będzie z tym problemu, ale dostałem odmowę.

Gość jest strasznym cholerykiem, wiem, że powinien podać mi powód na piśmie, ale jeśli i tym wspomnę to wiem, że będzie wkurzony i z czasem napewno spotkają mnie konsekwencje, że w ogóle miałem czelność go zapytać o powód... Dodam, że swoją pracę, ja oraz cały dział wykonujemy naprawdę dobrze (poprawa efektywności z 89 na prawie 97% względem roku 2022 i 2023).

Miał ktoś z was podobna sytuacje? Nie chce jesczze bardziej psuć atmosfery w dziale, ale nie mogę znieść sytuacji, że niektore osoby (jego znajomi z dawnych czasów) HO dostają a ja nie. Mimo, że mi się należy tak samo jak innym.

Ps. Przedwczoraj, przed oficjalnym podjęciem decyzji powiedział, że niby się zastanowi, ale dodał też że już mnie nie było 2 dni w pracy (1 uzn, dziecko było chore a drugi dzień urlop gdyż załatwiałem sprawy urzędowe).

Jak to ugryźć? Wiem, że gość się mocno #!$%@? jak go zapytam o powód i myślę czy nie nagrać rozmowy (ogólnie jego zachowanie jest często dość mocno mobbingujace).

Za wszelkie porady serdeczne dzięki.

#praca #korposwiat #hr
  • 13
  • Odpowiedz
w pracy a szczególnie w korpo nie ma kolegów,


@evilmalina: kolega - (1.1) towarzysz pracy, nauki lub zabawy
https://pl.wiktionary.org/wiki/kolega

@marek-termanowski: jeżeli to zwykłe korpo i jesteś szeregowym pracownikiem to najlepszą metodą jest eskalacja, #!$%@? do jego szefa, szefa jego szefa, Komisja Etyki. Najważniejsze jest uzmysłowienie sobie, że przełożony nie ma w Polsce 2024 żadnej dźwigni nad pracownikiem - jak #!$%@? podwładnego to zacznie olewać robotę, jak mu zwrócisz uwagę to
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: właśnie nie chce zmieniać roboty. Przemyślałem temat i postanowiłem nagrywać. Gość jest ładnie #!$%@?, samo obelżywe wypowiadanie się o innych osobach z zespołu bez nich (chamsko i wulgaryzmy), nagrane, powinno być wystarczające aby go udupic
  • Odpowiedz