Wpis z mikrobloga

poszukuję blatu do kuchni z ikei (będzie w kształcie litery L, około 5mb), najlepiej koloru białego lub innego jasnego

ta ich najtańsza opcja jest łączona na śruby rzymskie. Polecicie jakiś sensowny cenowo blat, który byłby w jednym kawałku? Nie chcę wydawać milionów, ale mógłbym dołożyć do blatu, który wygląda trochę lepiej.

ten wygląda fajnie, ale wychodzi koło 5k z montażem vs 1k z pierwszego linku

#ikea #kuchnia #remontujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
PanLodowegoOgrodu - poszukuję blatu do kuchni z ikei (będzie w kształcie litery L, ok...

źródło: ekbacken-blat-na-wymiar-bialy-laminat__0866602_pe607955_s5

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: Nie kupuj takich cudów z internetu błagam... znajdz w okolicy swojej firme z cięciem płyty meblowej i tam załatwiaj takie sprawy a blatu takiego nie ma mozliwosci znalezc w calosci.. jesli chcesz L to musi być łączony w taki sposób czyli na śruby. A no i nie wspomnę, że 5k z montażem to ładnie ich #!$%@?ło pozdro
  • Odpowiedz
ta ich najtańsza opcja jest łączona na śruby rzymskie. Polecicie jakiś sensowny cenowo blat, który byłby w jednym kawałku? Nie chcę wydawać milionów, ale mógłbym dołożyć do blatu, który wygląda trochę lepiej.


@PanLodowegoOgrodu: Gotowe blaty Ikea proponuje łączyć wykorzystując listwę - https://www.ikea.com/pl/pl/p/fixa-listwa-wykonczeniowa-blatu-30339288/

Blaty na wymiar (niezależnie od marki) łączy się na śruby rzymskie, lamelki i uszczelniacz -
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu:

Blaty w Ikea są bardzo spoko, zresztą tak samo jak cała kuchnia. Trzeba uważać z opiniami na wykopie, bo tutaj ludzie często lubią pisać tylko, żeby pisać i lubią oceniać kuchnie z Ikea na podstawie tego, że kiedyś mieli w mieszkaniu kartonowy stolik tej firmy za 30 zł.

Blaty wszędzie robi się właśnie śrubami, stolarz zrobi ci tak samo. Natomiast popularne rozwiązane z tymi blatami z Ikea, to po
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu: blatom z ikei nic nie dolega nie wiem o co ktoś się tu czepiał. Problemem szukania blatu gdzie indziej będzie dla ciebie problem głębokości. Ikea ma 63 cm, a standardowe masz 60, więc tu jest spory problem bo docięcie takiego blatu ze 120 idzie w cenę
  • Odpowiedz
@Smarek37 @Murasame dzięki. Coś tam od nich wybiorę i tyle, nie będę robił sobie pod górkę.

A pytanie jeszcze o agd od nich. Brać? Wziąłbym coś z ich średniej półki cenowej, wtedy jest 5 lat gwarancji. Tylko może trochę mniej bajerów mają te ich propozycje w tej cenie niż konkurencja. Głównie o zmywarke mi chodzi, bo tam dochodzi ten ruchomy blat.
  • Odpowiedz
@PanLodowegoOgrodu:

Brałem od nich tylko zmywarkę, bo nie chciałem się potem zastanawiać czy mi inna zmywarka podpasuje, czy będę potrzebował jakiegoś adaptera itd. Zmywarki to Elektrolux (jak prawie wszystko inne) a te droższe zmywarki (chyba 2 ostatnie najdroższe modele) to Bosch, oni robią to dla Ikea.

Zastanawiałem się też nad lodówką, bo chciałem w zabudowie, ostatecznie kupiłem normalną. Ale lodówki były bardzo słabe, w tej samej cenie w sklepach były
  • Odpowiedz
a co sądzisz o tych blatach z ikei? są ok? czy szukać alternatywy?


@PanLodowegoOgrodu: Jeżeli mówisz o tych na wymiar to wydają się nie ustępować pod względem jakości od innych (głównych producentów).

Natomiast te gotowe (ze względu na sposób łączenia) są raczej do projektów w których najważniejszy jest budżet.
  • Odpowiedz
@armt wezmę najprawdopodobniej blat na wymiar z Ikei. Powiedz mi, lepiej zlew nakładany, czy podklejony?

Druga sprawa, te blaty laminowane z Ikei w kształcie litery L są dokręcone na śrubę rzymska tak? Nie są z jednego kawałka?
  • Odpowiedz
Powiedz mi, lepiej zlew nakładany, czy podklejony?


@PanLodowegoOgrodu: Przy blatach laminowanych nie stosuje się zlewów podwieszanych. Jeżeli chcesz taki zlew to musisz pomyśleć o blacie z innego materiału.

te blaty laminowane z Ikei w kształcie litery L są dokręcone na śrubę rzymska tak? Nie są z jednego
  • Odpowiedz
@armt to warto finalne brać te blaty laminowane na wymiar z ikei? Bo praktycznie te same modele są w dużo niższych cenach tylko z tą różnicą, że są docinanie na miejscu? Skąd aż taka różnica w cenie? To wynika tylko z sposobu łączenia blatow?
  • Odpowiedz
to warto finalne brać te blaty laminowane na wymiar z ikei?


@PanLodowegoOgrodu: Na to pytanie już Ci odpowiedziałem - musisz sam popatrzeć na ceny w swojej okolicy.

W internecie wygląda to tak:
- Egger W1000 ST76 biały premium 4100x920x38mm (przednia krawędź zaoblona)
  • Odpowiedz