Wpis z mikrobloga

Dlatego średni okres spłaty hipoteki w pl to 13 lat. Nadpłacać i jeszcze raz nadpłacać.


@WielkiPowrut88: Myślę, że tę statystykę przekłamują transakcje, gdzie ktoś sprzedaje mieszkanie objęte hipoteką i zamienia je na inne, bardziej dostosowane do swoich potrzeb. Spłaca on wtedy obecną hipotekę i zaciąga kolejną.
  • Odpowiedz
Mogę dostać 400tys zł to daje 3100zł raty miesięcznej czyli po 30 latach spłacił bym 1 116 000zł.


@mpetrumnigrum: Dużo. Przy BK2% kredyt na około 600 tysięcy zł, koszt kredytu to około 900 tysięcy zł.
  • Odpowiedz
@saviola7: Przyjmując średni czas spłaty za 13 lat. Powiedzmy że się ociągałeś i wziąłeś dopiero jak miałeś 30. To spłacisz mając 43 lata. Dzieci odchowane, można się cieszyć życiem.


Pod warunkiem że ten inwestycje dają większą stopę zwrotu niż oprocentowanie kredytu to tak ma to sens. Przepalanie hajsu na bzdurną konsumpcję sensu ekonomicznego nie ma.
  • Odpowiedz
bzdurną konsumpcję


@WielkiPowrut88: Ale ja nie pisałem o bzdurnej konsumpcji - tylko po prostu wydawaniem pieniądze na inwestycję w dzieci oraz cieszenia się życiem.

inwestycje dają większą stopę zwrotu niż oprocentowanie
  • Odpowiedz
13 lat to średni czas spłaty. dzieciaka się powinno jak najszybciej zrobić żeby mają te okolice 45 lat już go na studia wypchnąć


@WielkiPowrut88: jak ty w wieku 25 lat chcesz dzieciaka robić jak w wieku 25 łąk kończysz studia i masz nic ona ma nic a razem nie stać was na wynajęcie nawet kawalerki. Pierwsze prace zazwyczaj za najnizszą albo najniższą i 500zł premi. To wtedy wynajmuje cię kawalerkę
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Nie wiem, może jestem w innych czasach wychowany. Na studiach już byłem ze swoją przyszłą żoną, mieszkaliśmy razem łącząc pracę i edukację. Jak się chce to się da. Mając 33 lata nie zdecydowałbym już się na dziecko, chyba że z o wiele młodszą partnerką. W tym wieku to już ryzyko.
  • Odpowiedz