Wpis z mikrobloga

Rozważam zakup #ps5 pytanie digital czy z napędem? Z napędem plusem niewiątpliwie jest możliwośc odkupienia od kogoś gier po niższej cenie niż ma to miejsce na PS Store, z kolei wyjący napęd chyba odpada. Pytanie z kolei czy 1TB wystarczy na wersji Digital na 2-3 gry, najczęściej ogrywane (pewnie jakaś Fifa, GT, etc.) Czy za każdym razem odpalając grę na wersji z napędem trzeba wkładać płytę CD?

Dajcie jakieś za i przeciw, wczesniej trzymałem się PC, póżniej "gamingowy laptop" (nigdy więcej) i teraz owe rozważania:

#konsole #playstation #ps5 #gaming
  • 11
@Szybki1234: napęd nie wyje, bo gra jest zainstalowana na SSD, konsola nie sczytuje ciagle danych z plyty, jedynie podczas uruchamiania

Czy za każdym razem odpalając grę na wersji z napędem trzeba wkładać płytę CD?


tak, inaczej moglbys sprzedac plyte, a wiec zjesc ciastko i miec ciastko

tam chyba nie ma nawet 1TB a 825GB, z czego realnie poza plikami systemowymi zostaje okolo 670GB
jesli to za malo, mozna dokupic dysk zewnetrzny,
  • 0
@orzel90 śledzę temat od jakiegoś czasu, na ps store chyba tez pojawiają się jakieś promocje? Jesteś w stanie przytoczyć jakieś przykłady różnic cenowych?

@Jack0wy o jakich ograniczeniach mowa?

@Pierre_Nietzsche mowa tutaj o wersji D Chassis, tam (przynajmniej w sklepach internetowych) mowa o 1Tb, realnie pewnie jest mniej
@Szybki1234: fakt, piszesz o slim, to tam bedzie gdzies 820-850GB na czysto pewnie

na ps store jest sporo promocji, ale tytuly AAA na premiere kosztuja >300zl

moja strategia: kupic, ograc w tydzien i sprzedac za 10-20% mniej (GoW Ragnarok, Spiderman to przykladowe gry, z ktorymi tak postapilem)

chyba ze wiem z gory, ze jest to gra, do ktorej bede chetniej wracal, to kupuje cyfrowa wersje bez wzgledu na koszta (np. jak
@orzel90 śledzę temat od jakiegoś czasu, na ps store chyba tez pojawiają się jakieś promocje? Jesteś w stanie przytoczyć jakieś przykłady różnic cenowych?


@Szybki1234: tu chodzi o sam fakt, że te promki są ograniczone czasowo i zupełnie losowo dobierany jest pakiet gier, które są w danym czasie w promce

jak lubisz śledzić listy gier, kiedy jaka gra jest w promocji itd. to looz
@Szybki1234: Kupiłem z napędem i do tej pory nie mam żadnej gdy na plycie. Przerzucanie płyt gdy chce sie zmienić grę to jakich archaizm z lat 2000.

Jak tylko mogę to kupuje gry z ps store.