Wpis z mikrobloga

@DEMONzSZAFY: to, że ojciec dba o swoją córkę i ona to widzi to żadne księżniczkowanie tylko naturalna rzecz jaką jest dbanie o bliskich. U mnie w domu to działało w każdym aspekcie życia: trzeba było mnie skądś odebrać - nie ma problemu, samochód zepsuł mi się w trasie - przyjadę, pomogę. Trzeba odebrać rodziców z balu czy dancingu - nie ma problemu, trzeba pomóc z zamówieniem pierdoły z innego sklepu niż
  • Odpowiedz
To takie nieme kocham cię w rodzinie ;)


@Noonecares123: to jeden z języków miłości.

Ale wymagać to od innej osoby, by usługiwała i to od samego początku, to przepis na samotność.
  • Odpowiedz
@lexico: czasem lepiej być singlem, bo zobacz: wychodzisz z domu z jakimiś standardami typu twój tata odśnieża twojej mamie samochód, twoja mama w ramach tego robi śniadanie do pracy czy coś innego i nie robi tego z przymusu tylko z chęci i taka dziewczynka żyjąca w takim domu uczy się tego samego i trafia w swoim życiu na egoistę, który tylko korzysta z jej wypracowanych zachowań nie dając nic w zamian.
  • Odpowiedz
wychodzisz z domu z jakimiś standardami typu twój tata


@Noonecares123: tata nie będzie wiecznie żył

nie dziwię się, że ktoś może mieć wymagania i nie chcieć byle jakiej relacji

też się nie dziwię

Ale w tym przypadku zobacz co kobieta wymaga.
Co byś powiedziała, gdyby facet napisał:
moja mama wstaje wcześnie, przychodzi do mnie, by mi przygotować śniadanie, sprząta moje mieszkanie, gotuje obiad, by był gotowy gdy wrócę z pracy i
  • Odpowiedz
@lexico: taka informacja byłaby odebrana negatywnie, bo to co napisałeś w tym zdaniu jest ewidentnym wykorzystywaniem rodzica nie dając nic w zamian i egoistycznym wykorzystywaniem jej do odwalania obowiązków, ale już inaczej brzmi: "w domu się wspieramy i pomagamy wzajemnie, czasem mama sprząta moje mieszkanie i przyjeżdżam do niej na obiady, ale staram się jej to wynagrodzić robiąc zakupy czy ogarniając drobne usterki w domu" i takiego rodzinnego faceta z fajną
  • Odpowiedz
taka informacja byłaby odebrana negatywnie

dziewczyna pokazuje tylko swoje wymagania


@Noonecares123: przeczytaj oryginalny wpis kobiety :)
Brakło właśnie: ale staram się jej to wynagrodzić robiąc zakupy czy ogarniając drobne usterki w domu

i pewnie będzie musiała pójść na kompromis w niektórych kwestiach, ale myślę, że jeśli ma spoko relacje rodzinne to raczej i sztukę kompromisu też ogarnia

widząc taki wpis co sobie facet pomyśli?
posłuży się się doświadczeniem, czy myśleniem życzeniowym?
  • Odpowiedz
@lexico: biorąc pod uwagę, że to odpowiedź na czyjeś zarzuty, że ma wymagania i pokazała, że ma je na podstawie tego jak dobrym facetem jest jej ojciec i takiego partnera szuka i nie musi mówić, że za to będzie robić coś innego, bo to nie ogłoszenie matrymonialne, tym bardziej w internecie, chociaż trochę szkoda, że nie napisała, bo teraz wykop robi z niej księżniczkę, a może być spoko babką ze zdrowym
  • Odpowiedz