Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady zakupowej. Poszukuje auta tylko w LPG do 30-35 tyś zł. Auto musi mieć jakąś moc, nie wyć i posiadać obowiązkowo xenon. Raz w miesiącu robię trasę 350km w jedną stronę oraz do dwóch razy w roku trip po Europie. #motoryzacja #samochody
  • 39
  • Odpowiedz
@Listonosz1 nie taniej by Ci odpuścić „obowiązkowo xenon” i kupić na zwykłych soczewkowych lampach i włożyć tam leda? Nawet chiński za 100zl już ładnie świeci
  • Odpowiedz
@iquiet: od razu widac ze fachowiec xD. Tylko osoba ktora nie zna tematu nie widzi roznicy miedzy lampa xenon a zwykla halogenowa. Pewnie, wsadz w zwykly klosz leda, moze bedzie licho swiecic dla kierowcy, ale za to bedzie dobrze oslepiac innych.
  • Odpowiedz
@brakloginuf jak jest soczewka to nie ma problemu - jedyny minus to to że klosz lubi się pokryć śniegiem jak jedziesz w śnieżycy a LED nie podgrzewa wystarczająco żeby sie ta skorupa stopiła
  • Odpowiedz
@brakloginuf ?? Pisałem o soczewce, żeby odcinała światło przez co nie będzie oślepiało innych. Chyba jesteś fanem xenonu i przez to nie tolerujesz ledów
  • Odpowiedz
@iquiet: to nic nie zmienia, bo soczewka do xenonu jest inna niz do halogenu, nawet gdy wszystko pasuje, jak np w audi a6 c5. Widac elementarne braki w twojej wiedzy. Widziales chociaz raz kolo siebie dwie takie swiecace lampy? Oczywiscie ze nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brakloginuf @iquiet @Admiral16 tak jak pisałem, w grę wchodzi tylko xenon. Przez chwilę bawiłem się ledowymi żarówkami w soczewce. Świeciło to trochę lepiej niż zwykłe żarówki ale tak samo jak wersje +150%. Może wina budowy konkretnego reflektora. Z minusów to tak jak napisaliście, brak ciepła czyli problemy z oblodzeniem, osadem i parowaniem wilgoci
  • Odpowiedz
@Listonosz1: no to chyba najlepszy będzię saab 9-3 2.0t, łyka lpg, podatny na mody, wygodny i dobre wyposażenie ma. Jeszcze jest seat exeo 1.8t, wszystko podobnie jak saab tylko trzebą będzie poszukać opcji z xenonami
  • Odpowiedz
nie taniej by Ci odpuścić „obowiązkowo xenon” i kupić na zwykłych soczewkowych lampach i włożyć tam leda? Nawet chiński za 100zl już ładnie świeci


@iquiet: a za to ile problemów np. przy stłuczce :)
  • Odpowiedz
@iquiet: @Admiral16 Czereśniaki z psiedup dalej jeżdżące na H7, nawet mi was nie żal xD Nikt z was pewno nie jeździł z nawet obecnie już starszawym bixenonem, a gdzie dopiero z LED czy LED matrix i dalej siedzicie w tych mleczakach.

@Listonosz1 Opie nie daj sobie wmówić prolsko-biedackiego copium z braniem halogenów, bo to nieporozumienie żeby w tym wieku jeszcze na tym jeździć. Xenon nie bez powodu nazywa się HID, od
tellet - @iquiet: @Admiral16 Czereśniaki z psiedup dalej jeżdżące na H7, nawet mi was...

źródło: Xenon-LED-Halogen-7206

Pobierz
  • Odpowiedz
@Listonosz1: Volvo V70/S80 2.5T, 3.2 n/a. Mają wszystko co potrzeba. W211 E500 (chociaz może być ciężko w tej kasie), jak nie boisz się starszych samochodów to W220 S500 z airmatic. E39 z M54B30 z końcówki produkcji (może nawet individuala da się znaleźć).
Jak często robisz trasy, to nie ma co się pchać w małe pojemności bo będziesz się męczyć wtedy XD
No i oczywiście tylko automat.
  • Odpowiedz