Wpis z mikrobloga

Hej, piszę z pytaniem o poradę jak wykonać izolację stropu.

Mam dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza w przyszłości. Dach ocieplony jest pianą, ale strop nie jest ocieplony w ogóle przez co dużo ciepła z części użytkowej ucieka mi na poddasze. Na poddaszu rozłożone są rury od rekuperacji (7-8 cm wysokości).

Jak najlepiej ocieplić strop aby nie stracić za dużo na wysokości pomieszczeń pod przyszłą adaptację? Pianobeton, styrobeton, styropian? Na poddaszu będę planował też podogówkę, więc dojdzie mi prawdopodobnie dodatkowe 5 cm wylewki.

#budujzwykopem #budownictwo #ocieplenie
  • 8
@betaTrx: Piano i styrobeton się nadają tylko jeżeli już jest ocieplony parter i dach bo one mają dość słabe parametry termiczne, więc zależy jak szybko to będziesz robił.
@betaTrx: Albo ocieplasz strop albo adaptujesz poddasze i robisz tam podłogówkę. Jak chcesz coś tymczasowego to połóż na strop wełnę i elo.
Zobacz jak masz w projekcie, ale pod wylewkę też idzie styropian - pewnie z 5-10 cm. Możesz ewentualnie położyć go szczelnie już teraz i przykryć jakąś folią żeby ci nie uciekł :) potem za x lat na to położysz rurki i potem przykryje to wylewka.
  • 0
@Dzieciok: No właśnie szukam zotego środka, bo rury od rekuperacji też powinny być zaizolowane. Myślałem, żeby zamiast styropianu dać stryro/pianobeton 10-12 cm i w przyszłości na to podłogówka zalana wylewką 5 cm.
@betaTrx: 10 cm pianobetonu to ci ociepli jak 1 cm styropianu z tego co pamiętam a i styrobeton podobnie, ja bym położył styropian twardy jak radzi @Zabi96 i ewentualne szczeliny pianką uszczelnić to potem będziesz miał pod wylewkę gotowe no i zrobisz to sam a do styrobetonu to musisz brać ekipę i przepłacać