Wpis z mikrobloga

Szukam opinii kogoś kto się zna na #socjologia
Moja teza jest taka że kierowanie się ocena na filmwebie nie jest w 100% dobre bo zachodzi mechanizm ja to nazwałam fanatyka. Czyli masz serial dajmy na to medyczny i ten serial przyciąga określony typ ludzi którzy w większości statystycznie lubią oglądać określone rzeczy. I teraz przychodzę ja spoza tej grupy i ja inaczej oceniam ten serial i żyje w szoku dlaczego on ma 4 / 10 albo dlaczego ma 9/10 . I teraz mamy ten serial i znowu te zjawisko. Ja nie czytałam książki więc jestem spoza grupy i ja bym.go oceniła jako 7/10 tymczasem na #filmweb 4,9/10 . Czy ktoś mógłby potwierdzić moją teorię na temat socjologii? #forst
szynszyla2018 - Szukam opinii  kogoś kto się zna na #socjologia 
Moja teza jest taka ...

źródło: IMG_20240116_001231

Pobierz
  • 3
@szynszyla2018:
W przypadku adaptacji książek czy komiksów twórca musi wstrzelić się w oczekiwania istniejącego fanbase i jednocześnie zrobić coś, co będzie interesujące dla nowego widza.
Czasem im się udaje, a czasem nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i dochodzą czynniki takie jak zaangażowanie fanów, ich ortodoksyjność czy chęć do wystawiania ocen.

Więc tak, im bardziej zaangażowana grupowa fanów pierwowzoru tym bardziej może ich odbiór różnić się od