Wpis z mikrobloga

#dukaj #ksiazki #scifi #ai

Świetny wywiad, dla każdego kto lubi porozkminiać nieco głębiej niż tylko czy czat gpt odbierze prace programistą, szacun dla dziennikarza bo gość raczej z tych specyficznych dla których każde słowo najpierw wymaga definicji formalnej, a dopiero potem można się do niego ustosunkować jakoś :P

dziwi mnie nawet duża liczba wyświetleń jak na taki niszowy temat wymagający namysłu
Dietetyq - #dukaj #ksiazki #scifi #ai

Świetny wywiad, dla każdego kto lubi porozkmin...
  • 8
  • Odpowiedz
@vorio: Ja tam widziałem może ze 2-3 wywiady z Dukajem, gdzie prowadzący nie wyszedł na debila. Momentami było niezręcznie i trochę na siłę, ale ost6atecznie wyszło spoko.
Polecam też dyskusję z Draganem, chyba na tym samym kanale.
  • Odpowiedz
@Dietetyq: zauważyłeś, że wszystkie rozkminy typu "czy gpt odbierze pracę" są paplane przez ludzi, którzy nie wdrożyli nawet jednego systemu opartego na gpt albo w ogóle nie umieją programować? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dietetyq:
- dramatyczna muzyka
- clickbaitowy tytuł
- EJ AJ (AI)
- Józef Dukaj – polski pisarz, autor fantastyki też jest

Oni znajdą do tych wywiadów w końcu jakąś osobę techniczną, która nie będzie wieszczyć końca ludzkości? A, no nie znajdą, bo mniej wyświetleń z tego jest i jeszcze zwykły człowiek mógłby nie zrozumieć wywiadu pozbawionego apokaliptycznych wizji.
  • Odpowiedz
@Dietetyq: Taki raczej słaby ten wywiad. Ciekawa dla mnie była jedna kwestia kwestia - "ekologia i nierówności społeczne" jako sposób na ograniczenie wolności w celu ograniczenia wpływu technologii na decyzje ludzi.

Dużo jest ostatnio rozmów z Dukajem, pewnie robi dobre zasięgi.

@Najmilszy_Maf1oso Rozmowa z Draganem jest tragiczna. Każdy z gości mówi o czym innym i porusza się na innym poziomie pojęciowym.
  • Odpowiedz