Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Szukam mieszkania do kupienia za 500k we #wroclaw od miesiaca i nic nie znalazlem wartego tej kwoty jesli chodzi o wykonczenie. Zastanawiam sie czy nie kupic czegos na jagodnie, psim polu albo maslicach. Z plusow to tansze mieszkania lepiej urzadzone z minusow kiepsko z dojazdem bo nie mam auta ale za to prace zdalna. Najmniej widzi mi sie psie pole, jakis patolski klimat imo. Czy w ogole warto rozwazac zakup w takich miejscach? Tez staram sie myslec przyszlosciowo pod wynajem gdyby mi nie wyszlo w zyciu i szanse wynajmu w tych lokalziacjach sa mniejsze.
#mieszkanie #wroclaw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
@mirko_anonim z tych rejonów to Jagodno. Nie wszystkie bloki są #!$%@?. Dojazd komunikacja jest dobry, bezpośrednie linie do centrum i dalej. Do centrum wiekszosc trasy autobus ma bus pas, gorzej spowrotem bo czasem wracasz i godzine w szczycie. Robia "lepszy" bus pas i przyszłościowo tramwaj (ale wiadomo jak zapewne będzie). Najwięcej na inwestycji zarobisz chyba na Jagodnie, bo pomalu powstaje cale zaplecze do życia i centrum bedziesz odwiedzal z rzadka.
@lostname: Skoro kupuje się z zamiarem odwiedzania centrum z rzadka, to w ogóle jest sens kupować we Wrocławiu? Już wtedy nie lepiej w jakiejś sypialni Wrocławia?
@innovi dla mnie nie, ponieważ w takich rejonach masz wszystko co potrzeba do codziennego życia a jak coś trzeba załatwić czego nie masz na miejscu, to robisz to dość sprawnie bo centrum blisko. Dla mnie również ma duże znaczenie czy to nadal Wro czy juz poza granicami ponieważ chcę korzystać z dobrodziejstw miasta, nawet jak to jest tylko z raz, dwa na miesiąc. Mieszkając w takim mieście czuję, ze mam lepsze perspektywy
Może takie ? Blisko centrum, sporo pieniędzy zostałoby na generalny remont. Bo tutaj trzeba by wszystko pruć. Ale zatrudniłbyś sobie ekipę fachowców + jakiś architek mógłby zrobić projekt. Jak się nie znasz na remoncie to ogólnie polecam zainwestować w architekta, przygotuje cały projekt taką książeczkę, gdzie będziesz miał zaznaczone w którym miejscu kujemy ściany, gdzie mają być włączniki światła, gdzie kaloryfer przesunięty gdzie punkty świetlne, w łazience to nawet zaznacza jak mają