Wpis z mikrobloga

Siema, potrzebuje złożyć kompa dla dzieciaka.
Budżet to 6k PLN
Jak dla dzieciaka to wiadomo, że chodzi o gry
Próbowałem złożyc coś samemu ale nie czuje się w tym na tyle dobrze żeby wiedzieć czy nie myle się i być może da się złożyć coś lepszego w tej kwocie
Gry to głownie Asetto corsa i jakieś GTA, wiedzminy itd
#sprzetkomputerowy #pc #pcmasterrace
popson95 - Siema, potrzebuje złożyć kompa dla dzieciaka. 
Budżet to 6k PLN
Jak dla dz...

źródło: pc

Pobierz
  • 13
@popson95: nie poszło aż tak źle, ale oczywiście da się coś tam lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Monitor macie do tego Full;HD 144Hz+?

Nie potrzeba tu wody, powietrze wystarczy, procek może być bez X, pamięci lepiej by się sprawdziły z EXPO, zasilacz z czarnej listy, ale poza tym spoko.

Obudowa jeśli taka się podoba to też może być.

Jak lubisz kiedy ktoś cię wyręcza w takich rzeczach
@popson95: Jeśli do gier to zmieniłbym procka na np. Ryzen 5 7500F a grafę wymienił na RTX 4070/RX 7800 XT (Osobiście wolałbym nVidie). Zasilacz zamieniłbym na np. MSI MAG A650GL albo Endorfy Supremo FM5 Gold 650W.
@popson95: O ile ten budżet przekraczasz przy zmianie na NV? Młody ma teraz jakiegoś kompa, z którego możesz np. rozszabrować dysk i potem dorzucić SSD?

Zaraz mnie zjedzą że NV, ale jeśli napiera w coś innego niż ceesy, fortnajty i inne raki na starych silnikach, a zwłaszcza w nowsze tytuły, to chociaż z samym dlss jest do przodu. (tak wiem, "olaboga rozmywa grafikie hurr durrr"- idź tam generować 300000
@popson95: No to się zastanów z tym dyskiem, bo po pierwsze teraz windoze potrafi się sam ogarnąć, po drugie zawsze możesz mu przerzucić na nowy, bo obecnie migracja to nie kłopot.
Sam będziesz składać? Jeśli tak, to chyba jeszcze jakaś pasta na procka. Ile lat planuje grać na tym kompie, bo wodne CC to tak trzeba trochę pilnować, gdzie przy powietrzu bańka z gazem + odkurzacz raz na pół roku i
Zmieniłem na Fortisa 5, pasta też jest. Problem właśnie, że wcześniej miał laptopa, ale bez ssd więc przekładka nie wchodzi w gre