Wpis z mikrobloga

Mam na oku nieruchomość wystawiona przez pośrednika ale wydaje mi się że właściciel próbuje na własną rękę sprzedać bo na innym portalu znalazłem też to samo tylko inne zdjęcia, opis itp no i fotki bez znaku wodnego pośrednika. Pytanie czy mogę w takim wypadku kupić nieruchomość bezpośrednio od gościa z pominięciem agencji? Czy jak już wszedł z nimi we współpracę to musi im prowizje odpalić jak sprzeda? Druga sprawa to czy prowizja jest liczona od ceny nieruchomości i płaci ją sprzedający z kasy którą mu dałem, czy może liczona jest dodatkowa opłata czyli w tym przypadku musiałbym zapłacić cenę nieruchomości plus jeszcze prowizję dla pośrednika?

#nieruchomosci #inwestycje
  • 4
@k2Marko: nie ma prawa zabraniającego sprzedaży mieszkania samodzielnie właścicielowi, niezależnie od podpisanej umowy pośrednictwa. Jedyne ryzyko jest takie, że może w umowie mieć na taki wypadek ustalone i wpisane kary umowne, lub konieczność zwrotu poniesionych przez pośrednika nakładów finansowych, zgodnie z wykonywanymi czynnościami pośrednictwa.

Co do Ciebie - jeśli nie masz z agencją podpisanej umowy pośrednictwa i nie wskazali Ci oni tego mieszkania - to nie płacisz im nic.