Wpis z mikrobloga

NR 128 #serialseries
LISTA SERIALI

Tajemnica wygasłych wulkanów - Under the mountain

IMDb: 8.0/10
https://www.imdb.com/title/tt0202769/
Gatunek: horror, familijny, s-f
rok produkcji: 1981

Dwójka rudych bliźniaków, podczas wakacji u wujostwa wpada na trop tajemnicy. Pod jeziorem znajduje się kompleks tuneli stworzonych nie przez człowieka ale przez pozaziemską rasę ślimaków chcących przejąć władzę nad ziemią. Na podstawie książki nowozelandzkiego pisarza Maurice’a Gee.

Czy polecam? Nie dziś, choć jest nowsza wersja z 2009 ale kiepsko oceniana. Ja ciągle się zastanawiam kto odpowiada za emisję tego serialu a leciał podczas wakacji/ferii (87-89) codziennie koło 10-11 rano na TVP2 w paśmie dla dzieciaków. Serial familijny będący horrorem science fiction !?!?! Myślę, że trochę ludzi miało koszmary o przechodzeniu przez gluta i potem wypływanie przez wodę na powierzchnię albo przemianę z człowieka w gluto-ślimaka. Serio, ktoś w TVP nie sprawdził (albo zobaczył tylko pierwszy odcinek) i zafundował dzieciom niezłą traumę. Gdyby ktoś chciał przejrzeć sobie odcinki to proszę TUTAJ

P.S. Dziś postanowiłem sprawdzić jak starych użytkowników tu mamy i czy ktoś to pamięta czy przesadziłem :)

#nostalgia #lata80
WLADCA_MALP - NR 128 #serialseries 
LISTA SERIALI

Tajemnica wygasłych wulkanów - Und...

źródło: under

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP paaaanie! Ja te gluty do dzisiaj pamiętam, a nie miałem pojęcia co to było! Ale żeś mi przypominał traumę z dzieciństwa. Drugą po "Przyjaciołach Wesołego Diabła". Masz rację, że jakiś łeb wymyślił żeby to puszczać dzieciakom do śniadania. Ale ogólnie to nostalgłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Kaczorra: to jeden z tych seriali, które się pamięta jak przez mgłę i ludzie często szukali co to był za serial. Ja za gówniaka myślałem, że tak jest i mogę spotkać takie potwory naprawdę. Ja mam poryty mózg przez Doriana Greya, którego widziałem jak miałem 3 lata, bo rodzice zostawili TV włączony i wyszli a ja oglądałem stary angielski film i wiedziałem, że nigdy, przenigdy nie dam się namalować.
Mimo wszystko
  • Odpowiedz
No to nie będzie Pani Łyżeczki i Cudownej Podróży skoro pamięta to 2-3 osoby :) Szkoda.


@WLADCA_MALP ha, pamiętam obie te bajki, chociaż bardziej wizualnie gdy zobaczyłem jak wyglądały, niż po tytułach ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja z bajek oglądałem jedynie slapstickowe klasyki, czyli np. odcinkowego Disneya, wszystko od Warner Bros, Popeya, Toma i Jerry'ego, Droopy'ego... Hmm, nic innego mi teraz nie przychodzi do głowy ;). Taki humor
  • Odpowiedz