Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam, jak Sejm może funkcjonować bez dwóch posłów, którzy teoretycznie mają wpływ na zmianę głosowań? Nawet nie chodzi mi o to, że ich dwa głosy się nie liczą, jeżeli opozycja chce przegłosować to, co im się podoba. Chodzi mi raczej o to, że ci dwaj posłowie zawsze mogą pokazać jakieś nuansy w wystąpieniach, przez co część opozycji może przychylić się do ich zdania. Wiadomo, że to jest bujda na resorach ale jednak ich nie ma i nie moga wyrazic swojego zdania na mównicy sejmowej #sejm #tvpiscodzienny #tvpis
  • 8
@HHokuss: a no może, nie raz tak było że nie wszystkie mandaty nie były obsadzone. Znaczenie miało by to jedynie w sytuacji kiedy ich głosy mogłyby mieć jakiś wpływ na głosowania. Poza tym to od PiSu zależy czy obsadza te dwa wolne mandaty czy nie.
@DRESIARZZ: @mskiper L4 a odebranie prawo wypowiedzenia sie to troche jednak inna sytacja. Ziobro zawsze moze napisac na karte to co mysli na jakiś temat i moze to zaprezentowac inny poseł. Ci dwaj nie maja prawa głosu, wypowiadania sie.
@HHokuss: Dlatego dodałem że w przypadku utraty mandatu przez posła są konkretne procedury a sejm funkcjonuje normalnie dalej. Nawet na początku tej kadencji był przypadek że jeden poseł przeszedł do jakiejś instytucji, musiał zrzec się mandatu i przez pewien czas było o jednego posła mniej