Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak to cacko pierwszy raz zostało wydane to jego dostępność była wręcz zerowa a cena miała cztery cyferki. Widać jak już potężny koronawirus przestał terroryzować globalną gospodarkę udało się wszystko ruszyć do przodu na tyle że nie dość że sprzęcik ten jest znacznie lepiej dostępny, to do tego jego cena spadła o parę stówek.

Oczywiście nie wszystkie firmy się w tej kwestii obudziły i nadal myślą że można windować ceny w nieskończoność, mieć zaniżoną podaż względem popytu i oferować ochłapy bo ludzie nie mają innego wyboru. Tak jak taka pewna firma na literę N z zielonym motywem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#komputery #informatyka #siecikomputerowe #mikrotik
supra107 - Pamiętam jak to cacko pierwszy raz zostało wydane to jego dostępność była ...

źródło: image

Pobierz
  • 8
@supeq107 Mogę zapytać po co są takie sprzęty? W sensie co to zmienia względem zwykłego "routera", po co to komu, czy szaremu człowiekowi coś to zmienia w życiu? Pytam całkiem serio bo w temacie routerów i mini komputerów z milionem rj45 jestem zielony
@XkemotX: Najogolniej szaremu czlowiekowi nic to nie pomoze. Jesli chodzi o "po co to komu"- jest to sprzet prawie klasy enterprise zamkniety w malej obudowie specjalnie do home lab, nie musisz kupowac 4 wielkich routerow i szukac na nie wielkiej szafy ktora pomiesci to plus caly sprzet. Kupisz kilka takich i zajma mniej miejsca niz jeden router klasy enterprise.
  • 1
@XkemotX: W zależności od potrzeb. Mikrotiki mają bardzo rozbudowane oprogramowanie które zezwala na więcej niż taki router operatora. Mój na przykład ma możliwość zdalnego połączenia z siecią domową dzieki czemu mogę odpalić i korzystać z domowego kompa będąc poza domem.

Do tego są opcje kontroli rodzicielskiej, filtrowania ruchu sieciowego, ograniczenia prędkości dla niektórych urządzeń, możliwość odizolowania urządzeń od reszty sieci, tworzenie oddzielnej sieci dla gości która jest odizolowana od sieci domowej
@supra107 nagrodę w kategorii najlepsza bzdura covidowa wygrywa "przerwane łańcuchy dostaw" XD przerwane to mieli myślenie idioci #!$%@? XD a to zwykły scam był żeby ceny w kosmos #!$%@?
I mówię to o wszystkich producentach ( ͡º ͜ʖ͡º)