Wpis z mikrobloga

@bylembordo: nie wiem. Dzieci mam w wieku 20+ także wypadłem trochu z obiegu jesli chodzi o dziecięcy equipment. Niemniej jednak ludzie od setek tysiecy lat rodzili dzieci, wychowywali bez wiedzy z internetu ¯\(ツ)/¯ Z tych grupek wszelkiej maści wyjdziesz tylko jeszcze bardziej nic nie wiedząc niż wcześniej i tylko trudniej bedzie ci podjąć decyzję o czymś, gdy masz sprzeczne zalecenia z różnych miejsc.
Przy pierwszym dziecku też radziłem się po ludziach
@bylembordo przecież to wszystko znajdziesz na yt. Foteliki oglądasz w sklepie internetowym potem bach na yt i potem patrzysz na rekomendacje np adac. Najlepiej z fotelikiem i tak jechać do sklepu oni tam dobrze doradzają a jak trochę pogadasz dostaniesz cenę z rabatem.
@bylembordo i dla mamy i dla taty polecam z całego serca książki „Mamy dla mamy”. Skrót najważniejszych informacji z odnośnikami gdzie szukać więcej informacji, aktualne, bardzo dobre.
Jeśli chodzi o foteliki to są sklepy specjalistyczne jak osiem gwiazdek albo fotelik.info gdzie dobiorą fotelik do samochodu :)
@Lonate: no juz napisal jeden gosc ze zdrowy rozsadek i chlopski rozum najwazniejsze a drugi przyklasnal bo w syrenie nie bylo pasow i fotelikow i wszyscy zyja a wujek staszek zawsze przy flaszce milo wspomina jak w 10 jezdzyli
@bylembordo prawdą jest, ze większość grup na fb to rak. Totalnie nie są zgodne z aktualna wiedza, zaleceniami, jadą z tym co mówią babcie i prababcie. Tak samo powielają to co robią celebryci, którzy w większości wrzucają dzieci w wisiadła (nosidła przodem do świata), chodziki, skoczki, sadzają na sile, rozszerzają dietę po 4 miesiącu życia itd. Pokazywany jest tez nierealny świat, że kobieta wyglada 2 tygodnie po porodzie jakby w ciąży nie
nie pokazują jak bardzo ryje banię połóg,


@Lonate: tak, czytamy jakim dramatem jest połóg o którym się nie mówi. Czy możesz polecić jakieś wartościowe blogi? Bo z wypowiedzi w tym wątku wyglądasz na mega doświadczoną osobę.
@broker: tak, to prawda, że większość nie słyszało o takiej opcji jak lupka, nie zmienia jednak to faktu, że jak samemu się umie z niej korzystać to można znaleźć jakieś wartościowe opinie :) Trzeba umieć samemu filtrować treści i nie łykać wszystkiego jak leci, no ale to się tyczy całego internetu ¯\(ツ)/¯
@Lonate: mam totalnie przeciwne doświadczenia, rodziłam we wrześniu i jestem w dwóch grupach na fb zrzeszających matki z tego terminu... I w obu są bardzo promowane aktualne zalecenia. Szczególnie jedna, ta trochę mniejsza, jest mocno wspierająca i baby blues itd. nie są tematami tabu... adminki też robią świetną robotę i są po prostu posty tematyczne a nie 50 postów na temat jaka witamina D3 :D

Tylko fakt, że takie grupy ciężej
@bylembordo: jeśli w Twoim mieście lub okolicach jest coś w stylu "szkolenie dla rodziców" to jest koniecznie musicie iść.
Jest to w skrócie rodzicielstwo bliskości i postępowanie według książek z serii "jak mówić by maluchy/dzieci/nastolatki nas słuchały"