Wpis z mikrobloga

Ojciec brał ode mnie rozsiewacz do nawozów, mówię mu że będę siał za niedługo sól potasową bo już czas, a on mi że rozsiewacz jest niesprawny. #!$%@?ł go w sierpniu jak siał nawozy pod rzepak, przez prawie pół roku nic mi nie powiedział.... Sytuacja niby trywialna, bo jest czas jeszcze go naprawić, te 2 tygodnie spokojnie sól może poczekać, jednak to mnie wyprowadziło trochę z równowagi.
#przegryw
  • 21
@Naproksen: nie ma u mnie śniegu, a nawet co to przeszkodzi, potas przemieszcza się w dół profilu glebowego. Plus dzięki wodzie przemieści się w strefy korzeni roślin. A jeszcze wszelkie procesy żeby on był dostępny jak najlepiej dla roślin w taką pogodę, i przy małej ilości słońca zachodzą powoli. W suche lata prawidłowo powinno się rzucić nawet późną jesienią, wszystko zależy od pogody jaką przewidujemy, i sytuacji na polu.
@taxi_driver92: Dobre pytanie, odpowiem tak, niby słoma zostaje na polu, a ona zawiera głównie potas, mało jej się wynosi z pola, i to może nam odpowiedzieć że nie warto, nie opłaca się. Lecz jesień była deszczowa, gleba lekka jest, plus potas wymywa się w głębsze warstwy gleby. Wiec ten potas w kornkali podane z siarką, mg, powinien być dostępnych dla korzeni młodszych roślin. A potas jest nośnikiem azotu w roślinie, on
@TrzyGwiazdkiNaPagonie: czyli nie sprawdzałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie martw się, jeśli masz zamiar sypać na rzepak to sobie poradzi z tą głębokością, pszenica też wbrew pozorom potrafi pobierać pokarm z głębszych warstw ziemi 30-40cm, ważne żeby podeszwy płużnej nie było ;) Gdyby tak sypać jak w "książkach napisali" to by człowiek jedynie dokładał do tego interesu, szczególnie obecnie. Siarka jak najbardziej, ale też bym się wstrzymał
pestycydy, nawozy i wszelakje barachlo sprzedawane (bez paragonu) łod eko-rulnik


@HrabiaZet: A gdzie ja łod eko rolnik, chybiłeś kochaś

pani się z #!$%@? zerwała czy cu


@HrabiaZet: łot? Ja pan, mój miły

pestycydy, nawozy i wszelakje barachlo sprzedawane (bez paragonu) łod eko-rulnika


@HrabiaZet: A tak już bez żartów ale zwracając uwagę łud rulnik, rzadko kiedy sprzedaje swoją żywność. Łon tego nie przetwarza, a żeby przetwarzać musi spełnić szereg warunków