Wpis z mikrobloga

Najlepszy wróg, jakiego można kupić za pieniądze - Antony Sutton 1986

1929 Ford (z obozu Bohemian Grove w Mandalay) rozpoczyna budowę wielu fabryk samochodów w ZSRR. Każdy zakład produkuje około 140 000 pojazdów rocznie. Produkowanych jest wiele pojazdów wojskowych różnego rodzaju. Budowa i utrzymanie fabryk Forda trwa przez wszystkie kolejne dekady stulecia.

1945 Zaraz po wojnie ambasador ZSRR Averell Harriman składa raport w Departamencie Stanu: "Stalin wyraził uznanie dla pomocy udzielonej przez Stany Zjednoczone radzieckiemu przemysłowi przed i w trakcie wojny. Stalin* powiedział, że około dwie trzecie wszystkich dużych przedsiębiorstw przemysłowych w Związku Radzieckim zostało zbudowanych z pomocą lub wsparciem technicznym Stanów Zjednoczonych". Harriman był prominentnym członkiem Pilgrims Society i jedną z ważniejszych postaci XX wieku. Podpada pod kogoś takiego jak Kissinger.

1946 Sowieci kupują pięćdziesiąt pięć [brytyjskich] odśrodkowych silników turboodrzutowych Rolls-Royce'a - dwadzieścia pięć Nenów i trzydzieści Derwentów. Te silniki Rolls-Royce'a, najbardziej zaawansowane na świecie, okazały się najlepszym możliwym wyposażeniem dla MiG-a 15, który został zaprojektowany przez [Niemca] Siegfrieda Gunthera i wprowadzony do produkcji pod nazwiskiem radzieckich projektantów Mikojana i Gurewicza.1956Historyk Bryton Barron, który został wyrzucony z Departamentu Stanu za kwestionowanie jego polityki, wydaje książkę "Inside the State Department", w której oskarża Departament o sprzedaż technologii wojskowej ZSRR. Wspomina o sprzedaży
1. Wiertarek do produkcji czołgów, artylerii, samolotów i reaktorów atomowych w łodziach podwodnych.
2. Wytaczarek pionowych do produkcji silników odrzutowych.
3. Wyważarki dynamiczne stosowane do wyważania wałów silników samolotów odrzutowych i pocisków kierowanych.
4. Zewnętrzne szlifierki cylindryczne, które, jak zeznał ekspert Departamentu Obrony, były niezbędne do produkcji części silników, pocisków kierowanych i radarów.
Zgadza się z nim inny historyk wyrzucony z Departamentu Stanu, Donald Dozer. Osobą, która przejęła kontrolę nad Biurem Historycznym w Departamencie Stanu był stypendysta Rhodesa Bernard Noble. Był on promowany przez członka Pilgrims Society Johna Fostera Dullesa.

1961 Przyszły sekretarz stanu Robert McNamara (Klub 1001) zatwierdza propozycję utworzenia dwóch linii przesyłowych do ZSRR w celu produkcji najnowocześniejszych silników do ciężarówek, które oczywiście mogłyby zostać wykorzystane do celów wojskowych. Decyzja ta jest sprzeczna z opinią Departamentu Obrony.

1966 W Rosji rozchodzi się błyszcząca broszura, która zaprasza ludzi na wystawę (8.) amerykańskich narzędzi ręcznych. Przedmowę napisał LBJ.

1966 Wielkie Społeczeństwo LBJ, mające na celu "położenie kresu ubóstwu i niesprawiedliwości rasowej", udostępnia pieniądze na budowę dwóch niezwykle kosztownych autostrad z ZSRR do Kabulu. Mosty zaprojektowano tak, by mogły utrzymać czołgi. Autostrady te umożliwiają sowieckim czołgom dotarcie do Kabulu w ciągu jednej nocy podczas inwazji w 1979 r.

1968 - Firma Gleason z Rochester wysyła sprzęt do fabryki samochodów Gorki (zbudowanej przez Forda) w ZSRR. Fabryka ta buduje ciężarówki GAZ (z silnikami Forda), które pojawiają się na szlaku Ho-Chi-Minh lub podwozie GAZ-69, które służy do transportu wyrzutni rakiet używanych przeciwko Izraelowi. Przemysł pojazdów cywilnych zwykle budował dużą część pojazdów wojskowych danego kraju, dlatego zakłady te są uważane za główną siłę wojenną każdego kraju.

1968 W ZSRR rozpoczyna się budowa fabryki samochodów w Wołgogradzie. Zostaje ona ukończona w 1972 roku, a jej zdolność produkcyjna wynosi 600 000 pojazdów rocznie. Wiele z tych pojazdów będzie przeznaczonych dla wojska. 75% pieniędzy na ten projekt pochodzi z USA, 25% od Fiata. Prezesem FIAT-a jest Giovanni Agnelli, członek komitetu sterującego Bilderberg. Drugi człowiek FIAT-a, Aurelio Peccei, pomógł założyć Klub Rzymski z pomocą członka Klubu 1001 Alexandra Kinga oraz członków Pilgrims Society Deana Ruska i Carrolla Wilsona.

1972 - Rząd USA wydaje licencje o wartości 1 miliarda dolarów na eksport sprzętu i pomocy technicznej dla fabryki ciężarówek Kama. Planowana jako największa fabryka ciężarówek na świecie, zajmuje 36 mil kwadratowych i produkuje więcej ciężkich ciężarówek, w tym wojskowych, niż produkcja wszystkich amerykańskich producentów ciężkich ciężarówek razem wziętych. Chase Manhattan Bank z Davidem Rockefellerem jako prezesem był głównym finansistą tego projektu. Wiele amerykańskich firm miało duże kontrakty w Kama River; Gulf & Western Industries, Combustion Engineering, Holcroft & Company, Honeywell, Ingersoll Milling Machine Company, National Engineering Co. itd.

1972 Bryant Chucking Grinder Co Company sprzedaje Sowietom 35 maszyn z łożyskami kulkowymi Centalign-B, które umożliwiają im przenoszenie głowic nuklearnych MIRV. Dało im to stosunkowo niskie ryzyko pierwszego uderzenia. ZSRR lobbował za tym materiałem od 1961 roku, zanim go otrzymał. W 1974 r. rząd USA dowiedział się, że ZSRR posiada technologię MIRV.

28 czerwca 2016 r., Khodorkovsky.com, "Wieczór z Georgem Sorosem w Open Russia Club": "Pojechałem do Związku Radzieckiego w latach 70. Miałem listę odmawiających i dysydentów, którą zabrałem ze sobą. ...
Było Boże Narodzenie 86 roku, kiedy [Andriej Sacharow] otrzymał telefon od Gorbaczowa w Niżnym Nowogrodzie, w którym Gorbaczow poprosił go o powrót do Moskwy ... a kiedy o tym usłyszałem, zrozumiałem, że coś się naprawdę zmieniło. Wtedy zdecydowałem się wrócić do Związku Radzieckiego.
Kiedy powiedziałem mu [Andriejowi Sacharowowi], że chcę założyć fundację w Związku Radzieckim, powiedział: "młody człowieku, zapełnisz kasę KGB". W rzeczywistości KGB odegrało ważną rolę w założeniu fundacji. Była to komórka reformatorska i zaufali mi. ...
Był to czas, kiedy dolar miał ogromną wartość w Związku Radzieckim. 500 dolarów wystarczało rodzinie na przeżycie roku. [Dla mnie] był to sposób na zachowanie nauk przyrodniczych w Rosji. Dałem 100 milionów dolarów na tę fundację. Zaproponowałem ten [nowy] Plan Marshalla [dla Związku Radzieckiego] w Niemczech ministrowi spraw zagranicznych Genscherowi, a przedstawiciel Margaret Thatcher wybuchnął spontanicznym śmiechem, gdy zasugerowałem, że Unia Europejska powinna za to zapłacić. ...
Wszyscy oligarchowie przyjechali do Davos, spotkałem się z nimi i namawiałem ich do poparcia Jawlińskiego ... Berezowski był temu przeciwny. Miało to związek z pożyczkami na udziały, które nigdy nie miały zostać spłacone i to był początek oligarchii. On [Bieriezowski] miał naprawdę zły wpływ, był źródłem korupcji tej rodziny [Jelcyna]. Miał więcej swobody niż mu się wydawało w zmienianiu systemu. Powiedział mi: "Nie rozumiesz, jeśli ich nie zabiję, to oni zabiją mnie" ....
Niestety w przypadku Rosji była to nieudana rewolucja, ponieważ doprowadziła do odrodzenia rosyjskiego imperialnego marzenia. ...
Duża różnica między tym, co wydarzyło się wtedy, a tym, co wydarzyło się niedawno, polega na tym, że dominującym przekonaniem było wówczas zarządzanie międzynarodowe, mieliście Partię Komunistyczną z Internationale i mieliście Unię Europejską próbującą zrobić na małą skalę to, co byłoby modelem globalnego zarządzania. Ale ta stara ideologia została zastąpiona nową ideologią opartą na nacjonalizmie, która została po raz pierwszy wdrożona na Zachodzie przez George'a W. Busha".


#utajonahistoria #historia #ciekawostkihistoryczne #drugawojnaswiatowa #nwo #rewolucjabolszewicka #konspiracja #wojna #rosja #antonysutton
Kam3l - Najlepszy wróg, jakiego można kupić za pieniądze - Antony Sutton 1986   

192...
  • Odpowiedz